Na návštěvě Berlína

Berlin

24. října se čtvrtý ročník vydal na exkurzi do Berlína pod pedagogickým doprovodem pí uč. Malaníkové, pí uč. Krákorové, pí uč. Sojkové a lektora Israele. Ještě před touto exkurzí jsme se však všichni účastnili přednášky pana učitele Simandla, která se konala v aule školy. Přednáška se týkala hlavně historie Berlína a jeho památek.

Před šestou hodinou ranní se už mnozí z nás shromažďovali před školou, ti kteří se ještě zcela neprobudili, se schovávali uvnitř budovy školy před zimou. V šest jsme všichni nastoupili do autobusů, do kterých nás vyučující předem rozdělili. Teprve po tom, co nastoupili největší opozdilci, jsme vyjeli. Někteří celou cestu prospali a probudili se až po příjezdu. Jiným se ale čtyřhodinová cesta zdála nekonečná.

Vystoupili jsme na Alexanderplatz a seskupovali jsme se do předem určených skupin. Každá skupina měla dané téma, ať už to byla památka, budova či významné místo. Na toto téma musela zpracovat referát v německém jazyce a odprezentovat ho. Prohlédli jsme si Fernsehturm, Rotes Rathaus, navštívili jsme Berliner Dom a mnoho dalších památek. Na konci exkurze jsme měli menší rozchod u Braniburské brány (Branderburger Tor). Většina z nás navštívila nejbližší kavárnu, kde jsme si koupili horkou čokoládu a šli jsme na místo setkání.

Z Berlína jsme vyjížděli v půl páté. Všichni jsme se už těšili domů a cesta zpět uběhla velmi rychle. Podle mého názoru se naše poslední exkurze, které se účastní celý ročník, kromě maličkostí vydařila.

Více v reportáži Berlín v GymBreaku 010.

 

Hanka Vu, 4. C

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *