Německý jazykový diplom, poslední štace

7. ledna se konala v učebně němčiny ústní část zkoušky DSD.

Monika Bielovičová (4. D), Kristýna Richterová (4. C), Jonáš Freundorfer (8. A), Verča Macháčková (4. D), Linda Hai Trieu (8. A), Marek Heinrich (4. C), Patrik Krch (4. D), Filip Tran (8. A) a Martin Nguyen (8. A) od rána netrpělivě čekali, až na ně přijde řada.

dsd

Přivítali se s komisí, která se skládala z pana komisaře Lehrmann, pí uč. Hlaváčové a lektora Jense. První část zkoušek se věnovala nějakému tématu např. výchova, člověk a zvíře, dobré manýry atp. Svoje vybrané téma měli nejdříve představit (4 – 5 minut), potom se lektor Jens ptal na otázky, na které museli umět vhodně reagovat. V druhé části se přesunuli k předem připravené prezentaci. Na tuto prezentaci znovu reagovaly otázky a ústní zkouška skončila. Na přípravu svého vystoupení měli žáci 20 minut.

Výsledek se účastníci dozvěděli ještě tentýž den. Radost z dokončené ústní zkoušky se neobešla bez slz. Všichni tuto část skvěle zvládli a my jim přejeme, aby jejich písemná část, kterou už psali v prosinci, ale její výsledek bude zveřejněn až v březnu či dubnu, dopadla stejně výborně.

Hanka Vu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *