Do posledního dechu

Odřená kolena, modřiny, podvrtnutý kotník nebo naražené prsty, to vše musela vydržet děvčata z nižšího gymnázia, která vyrazila na Florbalovou ligu – turnaj mezi základními školami děčínského okresu. Florbal je tvrdá hra a často je v něm potřeba bojovat až do posledního dechu.

Ale od začátku. Vyrazily jsme v úterý 21. 3. jako obvykle velmi brzy ráno. Autobus nám odjížděl z Bytexu už v 6.27, přesto na dívkách nebyla znát žádná ospalost a naopak z nich čišelo nadšení a elán.

Po krátkém rozcvičení  v tělocvičně ZŠ Tyršova Děčín nás čekala velmi silná ZŠ Chřibská. Soupeř je to obávaný a děvčata s ním sehrála velmi vyrovnanou partii. Bohužel jeden nešťastný gól, který padl do naší branky, znamenal prohru 0:1.

Dalším soupeřem byl domácí tým ZŠ Tyršova. „Tyršovka“ letos postavila do turnaje týmy dva a nás nyní čekalo slabší „béčko“, což byla děvčata pouze ze 6. a 7. třídy. Zažily jsme tak historický okamžik, kdy jsme poprvé porazily žákyně této školy 1:0. Vystřízlivění přišlo ovšem velmi rychle. Hned následující soupeř byl ZŠ Tyršova „áčko“, který nám vysokou porážkou 1:7 potvrdil, že je stále tím týmem, který zaslouženě vítězí na všech turnajích v posledních letech.

Naše hráčky si ani nestihly pořádně odpočinout a po krátké době následoval zápas se ZŠ Markvartice. Ta sice nepředváděla na turnaji nejlepší výkony, ale s námi se jí podařilo remizovat 1:1. Mrzelo nás to o to více, že na hřišti jsme většinou měly převahu my. Vše si děvčata vynahradila v následujícím zápase. Varnsdorfskou ZŠ náměstí přestřílela po nádherném výkonu 3:0.

Poslední zápas nás čekala ZŠ Kamenická Děčín, která do té doby neprohrála jediný zápas. Roli favorita potvrdila, a i když naše žákyně bojovaly srdnatě, nakonec prohrály 1:3.

Celkové 4. místo je třeba považovat za úspěch, protože kvalita zúčastněných týmů je stále vysoká a s výjimkou ZŠ Tyršova hrajeme se všemi ostatními velmi vyrovnané zápasy. Navíc základ našeho týmu tvoří žákyně tercie, které budou ve stejné kategorii hrát i v příštím školním roce, a pokud vydrží se svým nasazením, můžeme od nich očekávat výborné výsledky.

Celý turnaj byl velmi vyčerpávající. Naše hráčky musely během jednoho dopoledne odehrát  šest náročných zápasů v délce 12 minut. Přesto během celé doby neztratily dobrou náladu a zápal do hry. I z tohoto důvodu je pro mne vždy potěšením jezdit s nimi na soutěže a těším se, až zase vyrazíme příště.

Kamila Veselá

Účastnice turnaje:

Sára Müllerová (4. A), Adéla Pavlíčková, Veronika Šolcová, Petra Krištofová, Nikola Křenková, Adéla Marešová, Martina Hermanová, Eliška Radová (všechny 3. A), Ema Kaštánková (2. A)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *