Jistý postup!

Florbalistky z tercie a kvarty vyrazily ve čtvrtek 16. listopadu brzy ráno do Markvartic, aby se v rámci okrskového kola pokusily postoupit do okresního finále ve florbalu.

V letošním školním roce se totiž do okresního přeboru přihlásilo 10 týmů, což je na jednodenní turnaj příliš mnoho, a proto byly týmy rozděleny do dvou skupin, ve kterých se nejdříve měly utkat o postup do okresního finále, jež proběhne 7. prosince v Děčíně.

Věděly jsme, že máme velkou šanci postoupit, protože stačilo skončit z pěti týmů nejhůře třetí. Ale florbal je nevyzpytatelná hra a někdy i ten nejlepší tým může při troše smůly prohrát se slabším soupeřem.

Na úvod nás čekala děvčata ze ZŠ náměstí E. Beneše z Varnsdorfu.  S tímto týmem jsme většinou vítězily, ale varnsdorfské florbalistky překvapily velmi solidní obranou a důrazným útokem. Přesto se nám nakonec podařilo zvítězit 2:0. Dále nás čekal souboj se ZŠ Markvartice, kde jsme s přehledem zvítězily 5:1.

Nejtěžší zápas měl ale teprve přijít. Florbalistky ze ZŠ Chřibská opět ukázaly své kvality. Zápas byl hodně vyrovnaný a nakonec pro nás dopadl nepříznivě prohrou 1:2, přestože jsme daly v tomto zápase dva góly. V jednu chvíli se totiž míček nešťastně odrazil od naší hráčky a spadl přímo do naší branky. I to ale k florbalu patří.

Vše jsme si vynahradily při posledním zápase se ZŠ Benešov nad Ploučnicí, kde jsme opět zvítězily 2:0.

Z Markvartic si tak odvážíme celkové 2. místo, jistý postup do okresního finále a také silnou motivaci v děčínském finále ukázat, co v nás je.

Kamila Veselá

Tým Gymnázia Rumburk:

Ema Kaštánková, Jolanka Šmejcová, Katka Nedvídková, Vanessa Krákorová (všechny 3. A), Adélka Pavlíčková, Martina Hermanová, Veronika Šolcová, Zdeňka Skopalová, Nikola Křenková (všechny 4. A)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *