Nadšení i smutek s florbalovou hokejkou

 

Euforii i zklamání, to vše může přinášet sport. Nejinak tomu bylo i v pátek 26. října 2018 ve varnsdorfské sportovní hale na okresním kole turnaje dívek Florbal Challenge. Tento turnaj je určen žákům a žákyním narozených v letech 2001 až 2003, týká se tedy především prvních a druhých ročníků středních škol.

Do okresního kola se přihlásily tři týmy. Kromě Gymnázia Rumburk to byla VOŠ a SŠ Bratislavská Varnsdorf a SLŠ Šluknov. Naším cílem bylo postoupit do krajského kola, což vyžadovalo jediné – vyhrát tento turnaj.

Do Varnsdorfu jsme odjely bez čtyřech klíčových hráček, které se z důvodu nemoci nebo pobytu v zahraničí nemohly zúčastnit. To pro náš tým znamenalo oslabení, ale nic jsme nevzdávaly.

První zápas, který jsme odehrály se žákyněmi z Bratislavské se ze začátku nevyvíjel dobře. Vítězky loňského ročníku vtrhly do soutěže jako vítr a hned nás dostaly pod silný tlak. Naše děvčata však prvotnímu náporu dokázala odolat a nakonec se jim podařilo vstřelit i gól. Těsný náskok 1:0 se potom podařilo udržet až do konce a my jsme mohly oslavovat vítězství nad velmi silným soupeřem.

Druhý zápas se odehrál mezi Bratislavskou a SLŠ Šluknov, který Šluknovačky překvapivě vyhrály 2:1. Abychom vyhráli celý turnaj, musely jsme tedy SLŠ Šluknov porazit. Remíza s tímto týmem by znamenala kvůli našemu horšímu skóre pouze 2. místo.

Zápas pro nás začal příznivě. Většinu času jsme byly na polovině soupeřek a dostaly se do několika pěkných gólových šancí. Jednu z nich se nakonec podařilo proměnit a vedly jsme 1:0. Tento stav se nám dařilo udržet téměř do konce, ale 40 vteřin před závěrečnou sirénou přišla studená sprcha. V naší brance se po opakované rozehrávce soupeřek octl míček a stav 1:1 pro nás v tuto chvíli znamenal 2. místo. Všechny naše hráčky se vrhly do útoku a snažily se vstřelit vítězný góĺ. To se ale nepodařilo a bohužel pár vteřin před koncem jsme dostaly další gól na konečných 1:2 pro Šluknov.

První chvíle po ukončení zápasu na nás všechny padl smutek, ale florbal je sport jako každý jiný a učí nás přijímat vítězství i porážky. Děvčata na palubovce sportovní haly udělala vše, co mohla. Bojovala do poslední chvíle a za to si zaslouží obdiv i poděkování.

Tentokrát to nevyšlo, ale není všem dnům konec. Už začátkem prosince se koná okresní kolo florbalu středních škol, kde máme další příležitost utkat se se soupeřkami z Florbal Challenge i týmy ostatních děčínských škol. Třeba nás tentokrát vítězství a postup do krajského kola nemine!

Kamila Veselá

Tým Gymnázia Rumburk:

Ema Kaštánková,  Vanessa Krákorová (obě 4. A), Martina Hermanová, Petra Krištofová, Adélka Marešová, Veronika Šolcová, Nikola Křenková (všechny 5. A), Daniela Mísařová (6. A), Tereza Tran (7. A)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *