V chladném počasí zahřálo vítězství

Letošní okresní kolo Poháru rozhlasu, atletické soutěže družstev pro II. stupeň základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, se konalo v úterý 14. května 2019 na atletickém stadionu v Rumburku. To našim žákům přinášelo výhodu minimálního cestování, kterého si jinak při sportovních soutěžích užijí ažaž. Většina závodů a turnajů se totiž obvykle koná v Děčíně, případně i dále.

Tento rok se závodilo ve velmi chladném počasí s deštivými přeháňkami, a tak většina závodníků i diváků na tribuně brzy začala drkotat zuby a litovala, že ve skříních nechala zimní bundy. I přes nepřízeň počasí se ale všichni účastníci snažili předvést své nejlepší výkony.

Velký úspěch z loňského roku zopakovalo družstvo mladších žákyň, které opět v těžké konkurenci základních škol z celého Děčínska vyhrálo. Na úspěch dosáhl i tým starších žáků, který získal cenné 2. místo. Se stejným nasazením bojovala i zbývající dvě družstva, byť bez medailového zakončení. Starší žákyně se umístili na 5. místě a mladší žáci nakonec obsadili 7. místo.

Vítězství týmu mladších žákyň znamená postup do krajského kola, které se koná 21. května v Ústí nad Labem. Doufejme, že se jim podaří zopakovat ve svých disciplínách alespoň stejně tak dobré výkony jako v Rumburku.

Na závěr chci poděkovat všem našim závodníkům i závodnicím, kteří svými výkony skvěle reprezentovali gymnázium. Doufejme, že těžké podmínky letošního roku je neodradí od další účasti na atletických soutěžích.

K. Veselá

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *