GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Cesta po Evropě s gymnáziem

Dne 9. května 2017 se na Gymnáziu v Rumburku konal již po několikáté Den Evropy. Návštěvníci zde v jednom dni mohli procestovat 9 států Evropy. Ptáte se jaké státy to byly? Letošní rok si studenti třetích ročníků připravili Francii, Nizozemsko, Portulgalsko, Estonsko, Polsko, Řecko, Švédsko, Rumunsko a Irsko.

Přípravy byly náročné, zejména vymyslet originální prezentace jednotlivých států, ale naši studenti se s tímto úkolem poprali bravurně. Celým dnem nás prováděli studenti v podobě letušek a stewardů. V Polsku jsme se mohli usadit do hlediště Varšavského divadla a podívat se na divadelní hru Bolek a Lolek. V Nizozemsku jsme se mohli projít tzv. Červenou uličkou, prohlédnout si krásný větrný mlýn či si vyzkoušet chůzi v dřevácích. V Řecku jsme záhlédli Cyrila a Metoděje nebo se zúčastnili tradiční řecké svatby. Francie byla pohádková, navštívili jsme Disneyland s Mickeym a Minnie Mouse a nechyběl zde ani Asterix a Obelix. Portugalskem jsme prošli deštníkovou ulicí a zakopali si s portugalským rodákem Cristianem Ronaldem. Švédskem nás provedli severští bohové přes hory až ke karaoke. V Rumunsku nám umožnili setkat se s Drákulou a v Irsku nechybělo setkání se svatým Patrikem a leprikóny. V každém z těchto států jsme se mohli dozvědět mnoho nových zajímavých informací nebo si aspoň oprášit své staré znalosti. Soutěžilo se a jako bonus se ochutnávaly tradiční pokrmy a nápoje.

Letošní ročník projektu se nesl v přátelském duchu a na gymnáziu panovala příjemná atmosféra. Studenti i veřejnost tak odcházeli s plnými žaludky a naplněni novými zážitky. Nám už nezbývá nic jiného, než se těšit na příští rok!

Nikola Kováčová, 7. A

Podobné příspěvky: