GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

„Nejlepší“ florbalový turnaj v Děčíně

Ve čtvrtek 22. března brzy ráno jsme vyjeli z Rumburku do Děčína na florbalové utkání základních škol. Všichni jsme byli hrozně unavení, naštěstí jsme si mohli ještě hodinu odpočinout v autobuse. Po příjezdu na místo jsme se posilnili v Albertu. Potom už jsme šli na Tyršovku, kde se turnaj konal.

Hráli jsme celkem osm zápasů. Se ZŠ Vojanova výhra 3:0, s Varnsdorfem výhra 4:1, s Markvarticemi výhra 3:0, s Benešovem výhra 1:0, se ZŠ Želenice remíza 1:1, se ZŠ Kamenickou Děčín výhra 3:1, s Chřibskou remíza 1:1 a poslední zápas s obávanou Tyršovkou remíza 0:0.

Nejdříve jsme byly takové nejisté, ale povzbuzování pana učitele Hocka a první tři výhry nám zvedly náladu. Remíza s Želenicemi byla smůla, po prvním góle jsme šancí měly ještě plno, ale ne a ne to tam padnout. Želenice měly šanci jenom jednu a zrovna jim to vyšlo. ZŠ Kamenické Děčín jsme se nejdříve obávaly, ale když naše útočnice dala gól hned v prvních pěti sekundách, obavy pominuly.  S Chřibskou jsme remizovaly, to byl sice hezký výsledek, protože holky jsou vždy silné soupeřky, ale už jsme neměly takové vyhlídky na zlato. Tyršovka měla totiž zatím jen samé výhry a my už dvě remízy. S Tyršovkou jsme tedy nakonec také remizovaly a byly jsme rády, protože na nás dost tlačily. Ale znamenalo to, že teď už výhra turnaje nebyla v našich rukou.

Když jsme se vrátily z šatny, tak Tyršovka měla na tabulce připsanou další remízu. Čekal ji zápas už jen s Kamenickou Děčín, stačila by remíza a měly bychom zlato. Fandily jsme jako o život, ale bohužel Tyršovka vyhrála 1:0.

Celý den jsme si moc užily, bylo nám sice líto, že jen kvůli jednomu gólu jsme přišly o zlato, ale stříbro také nebylo vůbec špatné a byly jsme za něj moc rády.

Veronika Šolcová (4.A)

 

Účastnili se:

Kateřina Nedvídková, Vanessa Krákorová, Jolana Šmejcová (všechny ze 3.A)

Martina Hermanová, Veronika Šolcová, Nikola Křenková, Eliška Radová, Adéla Marešová (fotografka), Adéla Pavlíčková (všechny ze 4.A) a pan učitel Hocko.

Podobné příspěvky:

Florbal ukončil Podzimní hry

Turnaj ve florbalu zakončil v pondělí 9. 12. 2019 letošní ročník Podzimních her. Těchto her se účastní žáci varnsdorfských základních škol, Gymnázia Varnsdorf a Gymnázia Rumburk.

Více informací »