GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Pollinations 2019-2021, Erasmus +

V minulém týdnu jsme se jako tříčlenný učitelský tým našeho gymnázia sešli ve francouzském La Canourge s kolegy ze dvou francouzských a jedné španělské školy, abychom vyjednali termíny, podmínky a program nového projektu v rámci Erasmu +.

Hlavní myšlenkou je rozvinout teoretické znalosti našich studentů o biodiverzitě, podpořit ekologické cítění a prakticky se podílet na zpestření druhové rozmanitosti ekosystémů v okolí naší i zahraničních škol.

Téma „pollinations“ pak naznačuje, že velkou úlohu v tomto projektu hraje opylování a včely jako významní opylovači. Ty neposkytují pouze med, vosk a propolis, ale svojí činností zajišťují vznik plodů veškerého ovoce a zeleniny. Příjemným bonusem je poznávání jiných lidí, krajů a zvyků, podíl na organizaci realizace u nás a možnost procvičení angličtiny, francouzštiny či španělštiny.

Co nás tedy v průběhu následujících dvou let čeká?

Návštěva studentů z francouzského Pezenaz, La Canourge a španělské Ordizie a výjezd některých našich studentů do těchto škol, společné tvoření, objevování, poznávání a mnoho dalšího.

Radka Pešíková, Marek Simandl, Marek Winter

Podobné příspěvky:

Erasmáci pod Eiffelovkou

V neděli dne 24. 3. 2019 jsme se jako desetičlenná skupinka studentů druhých ročníků rumburského gymnázia vydali vstříc nezapomenutelným zážitkům v zahraničí pod vedením pana

Více informací »

Je libo Erasmus+?

Již před nějakou dobou se naší škole podařilo domluvit zapojení do nové spolupráce v rámci projektu Erasmus+, tentokrát na téma Cicerones in Europe. Nastal tedy čas

Více informací »