GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Večerníček rovnou třikrát

Jak to bývá každým rokem před Vánoci, stalo se i letos. V aule Gymnázia Rumburk mohli diváci 20. 12. 2019 zhlédnout vánoční akademii se známými postavami z českých pohádek.

Zpěv, tanec, gymnastika a scénky, to vše obsahovala letošní vánoční akademie. Dobrovolníci z celého gymnázia si od začátku školního roku mohli vymýšlet a nacvičovat představení, kterými se právě v tento den pochlubili nejen svým spolužákům, ale ve večerním představení také rodině a svým blízkým. Nekonalo se tedy představení jen jedno, ale rovnou tři, aby úsilí vystupujících mohlo ocenit co nejvíce lidí.

Diváci v zadních řadách doslova natahovali krky, aby jim nic neuniklo. Mnohá představení překvapila, ale žádné ne tak, jako představení učitelů, již na programu uvedené jako překvapení. Písní „Hlídač krav“ od Jaromíra Nohavici  rozezpívali aulu. „Jsme první akademie, která měla vystupující učitele, a to se nám nevezme“ podotkla jedna z organizátorů Kateřina Škvorová.

Organizace se chopili již tradičně zástupci ze třetích ročníků, kteří letošní pohádkové téma spojili s tématy řešenými po celém světě. Globálních problémů se týkaly meziscénky, kterými se prokládala ostatní vystoupení. Známé postavy z Večerníčku jako jsou například Bob a Bobek, či střapatý Rákosníček zasadili do dnešní „doby plastové“ plné nejen řešení ekologických otázek. Místo novin tedy Večerníček rozhazoval plastové lahve a Ája s Maxipsem Fíkem měli kvůli nařízení Evropské Unie nárok jen na jednu zmrzlinu. Krteček se zajícem pro změnu pracovali pro OKD.

Celý pletenec scén doprovázelo řádění Večerníčka, který, jak se ukázalo, mohl za všechny globální problémy. Této role se zhostila žákyně 3. D Magdalena Mänzelová. Jelikož zmrzlina ve scéně s Fíkem byla ve všech představeních opravdová a úkolem Večerníčka bylo si zmrzlinu holýma rukama strčit do pusy, role nebyla zdaleka lehká. „Musela jsem pokaždé rychle běžet k umyvadlu a hned se umýt. Měla jsem špinavý skoro celý obličej, kapalo mi to z ruky a když mě v zákulisí viděli sklánět se nad umyvadlem, mysleli si že mi je blbě“ řekla sama představitelka Večerníčka s úsměvem na tváři.

Aula při večerním představení praskala ve švech, kdo přišel později, měl šanci dovnitř pouze nakouknout. Hrdost z dobře odvedené práce si dali organizátoři mezi sebou viditelně po představení najevo a scénáristé a režiséři nešetřili na svých kolezích chválou „Domů se vracím extrémně šťastný, protože se to vydařilo perfektně, i nad mé všechny očekávání“ dodal Tomáš Nguyen.
Co nás čeká příští rok, to je zatím pouze ve hvězdách.

Kristýna Rumlenová

Podobné příspěvky:

I kočky potřebují pomoc

Jak jistě všichni víte, v předvánočním týdnu dnes již uplynulého roku proběhl vánoční jarmark, který byl tentokrát zaměřen na pomoc kočičímu útulku paní Honsů v Rumburku.

Více informací »