Matematická olympiáda v bronzu

V úterý 9. dubna se brzy ráno vydalo devět žáků Gymnázia Rumburk do Děčína na okresní kolo matematické olympiády pro žáky 6., 7. a 8. tříd a odpovídajících tříd víceletých gymnázií. Okresního kola se naši žáci účastní každý rok a často se umisťují na předních pozicích. I letos tomu nebylo jinak.

Žákům primy, kteří sbírali zkušenosti, velmi těsně uniklo medailové umístění. Adélka Poštová obsadila 4. místo, Tomáš Vu s jen o půl bodu horším skóre byl 6. a Dominik Lhoták dosáhl na 12. místo.

V sekundě jsme oslavovali bronzovou 3. příčku díky Káje Tlapákové. Hned za ní na 4. místě skončila Bára Tran a i Laura Vápeníková na 8. místě a Bára Kobrzková na 9. místě předvedly výborný výkon.

Těsně za stupni vítězů zůstala děvčata z tercie. Amálka Poštová vybojovala 5. místo a Nella Eichlerová 6. místo.

Všichni zúčastnění žáci si zaslouží poděkování za reprezentaci školy a doufám, že jejich zájem o účast v této soutěži přetrvá i do příštích let.

K. Veselá