GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Vítězství v okresním kole matematické olympiády

(21. 1. 2015 a 8. 4. 2015)

mat

Matematická olympiáda patří k soutěžím, které se žáci Gymnázia Rumburk každoročně účastní, a pravidelně v ní sbírají úspěchy.

Ani letošní rok nebyl výjimkou. Z nižšího gymnázia (prima, sekunda, tercie, kvarta) nás letos v okresním kole reprezentovalo 9 žáků. Již v lednu se konalo okresní kolo v kategorii Z9, kde se velmi dobrým výkonem předvedl žák kvarty Libor Král. Byl to jeho první postup do okresního kola a hned se mu podařilo obsadit 6. místo.

U ostatních kategorií proběhlo okresní kolo 21. dubna. Žáci z primy (kategorie Z6) teprve sbírali zkušenosti. Umístění v první desítce soutěžících se jim sice dosáhnout nepodařilo, ale nutno dodat, že konkurence, zvláště v této kategorii, je vždy velká. Nejlépe si vedla Iva Malypetrová (14. místo), která se stala úspěšnou řešitelkou. S ní se ještě účastnili Karolína Pešíková a sourozenci Jan a David Šteflovi.

Největšího úspěchu zaznamenali žáci ze sekundy (kategorie Z7). Michal Podskalský a Filip Doležal obsadili společně 4. místo, Matěj Honzík byl 2. a skvělá umístění v této kategorii završil Nguyen Huu Quy, který zvítězil a obhájil tak prvenství z loňského roku.

Všichni zúčastnění žáci si zaslouží poděkování za reprezentaci školy a doufám, že jejich zájem o účast v této soutěži přetrvá i do příštích let.

K. Veselá

Podobné příspěvky: