Jarní výsledky fyzikálních soutěží

Jaro je tradiční období, kdy probíhají okresní a krajská kola fyzikálních soutěží.

Nejdříve nás potěšili v krajském kole astronomické olympiády kategorie GH studenti sekundy Filip Doležal a Ngueyen Huu Quy, kteří obsadili první a třetí místo. Filipovi uteklo finále opravdu jen o vlas.

V okresním kole fyzikální olympiády kategorie F se Karel Wünsche z tercie umístil na pěkném čtvrtém místě a stal se úspěšným řešitelem okresního kola. Také v krajském kole kategorie D jsme měli úspěšnou řešitelku Veroniku Laubrovou, která byla ve velké konkurenci čtyřiceti účastníků pátá.

Škoda jen, že někteří úspěšní řešitelé školních kol nedotáhli své úsilí do konce, a tak některé kategorie zůstaly bez zástupců naší školy.

Držme ještě pěsti našim sekundánům, kteří se v třetím květnovém týdnu zúčastní okresního kola Pythagoriády.

Jana Vlasáková