GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Za volantem Volkswagenu

Dne 8. června se naše třída 4. A za doprovodu paní učitelky Hlaváčové a Pešíkové vydala na exkurzi do sousedního Německa. Natěšeně jsme si ráno v půl sedmé sedli do vlaku a za ne příliš příznivého počasí jsme vyjeli směr Drážďany. Přibližně po hodině jsme vystoupili v městě Bad Schandau, zde jsme přestoupili na jiný vlak, který nás dovezl až do cílových Drážďan.

Tady nás přivítalo celkem hezké počasí a my jsme zamířili do středu města, kde jsme se zastavili u zajímavé fontány připomínající odkvetlé pampelišky.Tady nám byl udělen půlhodinový rozchod, který většina z nás využila k nákupům v obchodě Primark.

Když rozchod skončil, vydali jsme se společně do staré části města, kde nás čekalo několik památek, o kterých jsme po skupinkách si předem připravili informace pro ostatní spolužáky.

Jako první jsme si prohlédli Kreuzkirche e.V. Následně nám holky představily asi nejznámější památku v Drážďanech – Zwinger. Což je velké sídlo postavené ve stylu pozdního baroka. Před touto překrásnou památkou jsme si udělali společnou třídní selfie a pokračovali dál na náměstí. Zde nás čekala Semperoper, Hofkirche se zámkem nebo Průvod knížat – dlouhá mozaika padesáti německých knížat dlouhá 102 metrů.

Po skončení prohlídky památek jsme si chvíli odpočinuli na náměstí a dali si nějaké občerstvení. Poté jsme vyrazili k manufaktuře Volkswagen.

V manufaktuře nás čekala prohlídka s výkladem o autech, která se zde vyrábí. Ve výkladu se spoustou informací nás překvapilo především to, že se tu auta montují ručně, proto také ten název manufaktura. Nejlepší část přišla na konci, kdy jsme si mohli vyzkoušet čtyři modely aut, prohlédnout si je zevnitř a porovnat s těmi, které nás vozily dosud a zřejmě ještě nějakou dobu vozit budou. Ačkoli se nikomu z nás z pohodlných sedaček vstávat nechtělo, museli jsme nakonec vyrazit zpět na nádraží.

Na nádraží ale nastaly komplikace, neboť náš zpáteční spoj byl zrušen. Museli jsme počkat až na další vlak, který měl přijet až za dvě hodiny. Dostali jsme další rozchod a všichni jsme byli rádi, že se nám výlet o trošku prodloužil.

Další vlak se sice o pět minut zpozdil, ale svůj úkol splnil a dovezl nás do Bad Schandau, kde jsme opět přestoupili a dojeli až domů.

Exkurze se nám určitě všem líbila. Děkujeme všem, kteří se podíleli na její realizaci. Myslíme, že nám zase pomohla vylepšit naše třídní vztahy, protože ať si říkáte cokoli, teprve mimo školu se doopravdy poznáváme. 🙂

Anna Martinková a Aneta Šmejcová

Foto: Alenka Poláčková

Podobné příspěvky:

Svět vůní ve Vlčí hoře

V letošním roce se studenti třetího ročníku gymnázia v Rumburku nevypravili do IQLandie, jak bývalo v předchozích letech zvykem, ale v rámci bloků pro ně byly připraveny prohlídky firem

Více informací »

Budoucnost v srdci dějin

Každý z třetího ročníku, kdo zrovna nezaspal, právě teď pravděpodobně spěchá na autobus nebo na vlak. Je čtvrtek 24. října den, kdy se jednotlivé bloky

Více informací »