GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Eurorebus v Ústí

51_001

Ráno po osmé hodině raní jsme vyrazili na krajské kolo soutěže Eurorebus, které se konalo v Ústí nad Labem. Před desátou hodinou jsme dorazili. Registrovali jsme se a ihned šli do auly. Po jedné hodině moderátorské „show“ přišli na řadu samotné testy. Já osobně jsem soutěžil v kategorii tříd i v kategorii jednotlivců. Otázky byli zaměřeny na zeměpis a měli jsme na ně 35 minut. Po dopsání soutěžního testu za jednotlivce jsem neměl příliš dobrý pocit. Poté přišla na řadu soutěž tříd. Podmínky byli stejné jako soutěži v jednotlivců. Z testu školních tříd jsem měl ale mnohem lepší pocit než z testu jednotlivců. Nechyběla ni Doprovodná hra, což je rozhodovací kritérium v případě rovnosti bodů. Doprovodná hra byla zaměřena na výrobu elektřiny. Přišla mi docela jednoduchá. Poté přišlo na řadu to nejdůležitější- výsledky. Byl jsem velmi napjatý a nedočkavý. Nakonec jsem dokázal vybojovat dvě nádherná čtvrtá místa za soutěž školních tříd i za jednotlivce. Byl to pro mě velký úspěch, protože jsem byl z nižší třídy, tudíž jsem soutěžil i s deváťáky. Soutěž jsem si samozřejmě moc užil a nikdy nezapomenu na zážitky z ní.

Nguyen Huu Quy, 3. A

V sobotu 16. dubna se zástupci z každých tříd, sešli v 8 15 před budovou „gymplu“. Po shromáždění či čekání na zpozdilce, se konečně mohlo vyjet do Ústí nad Labem na již 21. ročník vědomostní soutěže EUROREBUS a konkrétně na krajské kolo, pod dozorem pí uč. Mgr. Fohlové.

Za naši třídu 1. C jela Natálie Mrázková, Nikola Matoušková a Vít Andrle. Po velikém váhání, kdo vlastně pojede, protože to bylo v sobotu a to se nikomu nechtělo, jsme se přihlásili my tři. Podle mého jsme za to všichni rádi, jelikož jsme na „gymplu“ noví, tak jsme získali novou zkušenost a hlavně zážitek s výbornou atmosférou.

Ještě před začátkem soutěže jsme očekávali poslední místo, ale nakonec jsme se v naší kategorii pro střední školy umístili na 17. místě z celkových 32.

Pro nás jsme se umístili s velkým spokojením a uvidíme, zda se příští rok ve stejném uskupením zlepšíme, a dokonce i třeba posuneme o pár míst dopředu.

Nikola Matoušková, 1. C

V sobotu 16.4. jsme vyjeli do Ú.n.L. na krajské kolo Eurorebusu. Dojeli jsme asi okolo desáté hodiny v optimistické, ale poněkud ospalé náladě. Potom jsem už potřetí vstoupil do budovy kde se Eurorebus konal.

Hned na začátku jsme si vybrali dobrá místa v aule a čekali jsme až skončí docela unavující vysvětlování pravidel. Ale po asi tři čtvrtě hodině se začal psát test jednotlivců, který byl docela těžký, a pocity z něj jsem měl smíšené. Hned po pauze na občerstvení jsme začli psát test školních tříd, který byl lehčí a řekl bych že spolupráce byla suprová i když jsme

málem ani nestihli vyplnit všechny políčka. Avšak pocity z 2. testu byli lepší. Poté následovala známá doprovodná soutěž která byla jednoduchá.

Teď už jsem čekal na výsledky byl jsem docela napjatý……. 6. místo trochu smolné místo (postup do 5. Místa) tak jsem skončil v soutěži jednotlivců ,ale spokojenost byla, vždyť jsem soutěžil proti deváťákům. 4. Místo byl výsledek za školní třídy to už byl velmi příjemný výsledek -postup do Prahy nás potěšil a žádná frustrace z toho že nemáme medaile nebyla.

Na Eurorebusu se mi líbilo a teď hurá do Prahy !

Michal Podskalský, 3.A

Měla jsem možnost účastnit se krajského kola v Ústí nad Labem. Spolužáci říkali: „Jeď, ty jsi chytrá!“ ale myslím, že se jim jen nechtělo vstávat v sobotu brzo ráno. Jela jsem tam s tím, že naše třída skončí mezi posledními, protože přeci soutěžíme se všemi vyššími ročníky středních škol. Nevím, zda to bylo štěstím, nebo jsme opravdu něco věděli, ale získali jsme (pro nás krásné) 17. místo z 32 účastněných. Dle mého názoru jde o neskutečný vědomostní zážitek, který bych si příští rok ráda zopakovala.

Natálka Mrázková, 1. C

Podobné příspěvky:

Z-D exkurze Gymnázia Rumburk

Měsíce plánování a hledání informací vedly jen k jednomu cíli, a to zeměpisně-dějepisné exkurzi, kterou naše škola pořádá již dvacet let. V neděli 2. června se u

Více informací »