GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Opava Cantat 2016

NTC

Ve čtvrtek 24. 11. 2016 se náš pěvecký sbor N.T.C. vydal na celostátní přehlídku středoškolských sborů do Opavy.

Cesta autobusem byla dlouhá a náročná, nám to ale nevadilo, těšili jsme se na nové zážitky. Po osmi hodinách cestování jsme dorazili ke gymnáziu v Opavě a ubytovali se v učebně 7. A. Ještě večer jsme stihli zkoušku a po náročném dni jsme všichni brzy usnuli.

V pátek dopoledne nás čekalo přehlídkové vystoupení (II. kat. – bez povinné skladby). Nevím, jaký měla názor porota, ale můj dojem byl a stále je velmi pozitivní. Odpoledne jsme šli na společný workshop s ostatními sbory, kde jsme nacvičovali písně na večerní zahajovací koncert v kostele svaté Hedviky.

Sobotní dopoledne bylo volné a trávili jsme ho podle vlastního uvážení a zájmu. Někteří šli na prohlídku města, jiní do sálu, poslechnout si sbory z I. kategorie (soutěžní, s povinnou skladbou), a další zůstali ve třídě a hráli hry. Odpoledne jsme nacvičovali skladby na závěrečný koncert, který se konal na zámku Hradec nad Moravicí asi 5 km od Opavy. Po koncertě a slavnostním ukončení celé této akce následovala diskotéka.

Nedělní ráno bylo ve znamení balení a odjezdu zpět. Všichni jsme se těšili domů a zároveň byli nadšeni z toho, co jsme prožili poslední čtyři dny.

I když jsem do Opavy odjížděla se smíšenými pocity, jsem ráda, že jsem se této akce zúčastnila.

Záznam celého vystoupení najdete v tomto videu:

Karolína Pešíková, 3. A

Podobné příspěvky: