GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Už to vypuklo. Celostátní kolo Fyzikální olympiády zahájeno.

V rumburském Domě kultury Střelnice proběhlo v úterý 7. 2. slavnostní zahájení Celostátního kola Fyzikální olympiády. Hostitelem a jedním z organizátorů letošního ročníku je rumburské gymnázium. Všech 49 účastníků z celé republiky spolu se členy Ústřední komise FO a dalšími pozvanými hosty v úvodu přivítala hlavní organizátorka akce Mgr. Jana Vlasáková. Následovala pěvecká vystoupení současných studentů a studentek naší školy, která všichni ocenili a odměnili velkým potleskem. Krátké projevy ke všem přítomným pronesli za Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy náměstek ministryně Mgr. Jaroslav Fidrmuc, za Ústecký kraj náměstek hejtmana Mgr. Petr Šmíd, za město Rumburk první místostarosta Jiří Pimpara a také ředitelka gymnázia Mgr. Lenka Laubrová. Poslední slovo náleželo předseda Ústřední komise FO doc. Jan Kříž, který oficiálně označil olympiádu za zahájenou. Od středečního rána pak zábavu a pohodu slavnostního večera vystřídala atmosféra pracovní – studenti v prostorách školy řešili několik náročných teoretických úloh.

Ústřední kolo bude na naší škole probíhat až do pátku 10. 2., kdy budou v aule školy slavnostně vyhlášeni vítězové a úspěšní řešitelé.

L. Nedvídková

Podobné příspěvky: