GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Co studovat po gymnáziu? aneb Inspirace v TOSu

Studenti matematicko-technického bloku 3. ročníku navštívili v úterý 14. února v rámci exkurze strojírenský podnik TOS Varnsdorf.

Pracovníci této mezinárodně úspěšné společnosti provedli žáky gymnázia výrobními prostory, vývojovým centrem i obchodním oddělením, a ti tak měli možnost se seznámit s celým výrobním procesem od vývoje produktu až po jeho prodej.

V následné diskusi se zástupci vedení pak získali i dostatek informací nejen o historii a současné situaci společnosti TOS, ale také se například mohli dozvědět, které obory je vhodné si zvolit ke studiu na vysoké škole, pokud by v budoucnu chtěli pracovat v tomto nebo jiném strojírenském podniku.

Žáci matematicko-technického bloku si po maturitě obvykle vybírají k následnému studiu školy s technickým zaměřením. Díky této exkurzi tak mohli získat informace důležité pro rozhodování o jejich budoucnosti.

Kamila Veselá

Podobné příspěvky:

Svět vůní ve Vlčí hoře

V letošním roce se studenti třetího ročníku gymnázia v Rumburku nevypravili do IQLandie, jak bývalo v předchozích letech zvykem, ale v rámci bloků pro ně byly připraveny prohlídky firem

Více informací »

Budoucnost v srdci dějin

Každý z třetího ročníku, kdo zrovna nezaspal, právě teď pravděpodobně spěchá na autobus nebo na vlak. Je čtvrtek 24. října den, kdy se jednotlivé bloky

Více informací »