GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Výhra v loterii aneb Tajenka střídá tajenku

Naše třída vyhrála znovu v loterii! Pro tentokrát se účastníme studentské výměny s Gymnáziem Seifhennersdorf. V průběhu prvního pololetí se němečtí studenti přijeli podívat k nám a nyní čeká překročit hranice nás.

Další pondělí, které není tak obyčejné jako ta jiná. Nás 23 studentů kvarty vyráží na cestu dusným ránem na Oberland-Gymnasium.

Po doražení na místo nás jistě všechny překvapily moderní interiéry zasazené do staré budovy. Úzké chodby vyplněné spoustou dveří, za kterými se rozprostírají útulné třídy. Na větší průzkum ale není čas. Čekají nás všemi tak oblíbené seznamovací hry. Rozpačité chvíle ticha a překvapené obličeje studentů obou stran z toho, jak jsme se za ten půlrok změnili. Následuje česko-německý kvíz o škole, ve které se právě nacházíme. Rozpaky pomalu mizí. Po vyluštění tajenky nás čeká další, pro její zvládnutí se ale musíme zvednout ze židlí a vyrazit do seifhennersdorfských ulic. Tajenku střídá tajenka, až dorazíme k muzeu pojmenovaném po loupežníku Karaskovi. Vyslechneme příběh o tomto původem Čechovi, vyplníme pracovní list – jak jinak, než s tajenkou – a jdeme si vyzkoušet, jak moc nám nejde volejbal. Následuje totiž společná hodina tělesné výchovy. Zpocená, unavená a vyhladovělá těla pak spočinou u stolu v jídelně nad vybraným chodem, někoho příjemně překvapí sladká tečka. Nasyceni si vyslechneme vyhodnocení akce, společně se vyfotíme, rozloučíme (někdo se i objímá) a odebíráme se na pouť domů. V horkém odpoledni jsme na konci naší dnešní „výuky“.

Poznali jsme nové, vyzkoušeli si dorozumívání kombinováním jazyků a naučili se snad i víc, než jen ve školní lavici.

Kristýna Kolářová a 4. A

Podobné příspěvky:

Vítězná fotka z Berlína

V lednu jsme vyhlásili druhé kolo soutěže o nejlepší fotku z Berlína. První kolo proběhlo již během listopadového Dne otevřených dveří. Hlasování se tentokrát zúčastnilo celkem 150

Více informací »

Budoucnost v srdci dějin

Každý z třetího ročníku, kdo zrovna nezaspal, právě teď pravděpodobně spěchá na autobus nebo na vlak. Je čtvrtek 24. října den, kdy se jednotlivé bloky

Více informací »