GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Bezpečnostní kontroly nás neodradí. Budeme cestovat dál! Exkurze do Berlína

82_001

Tak jako každý rok, se i letos, v pátek 2. června, uskutečnila exkurze třetích ročníků Gymnázia Rumburk do Berlína. Letošní výlet však proběhl jinak, než tomu bylo doposud.

Již předem jsme se rozdělili do menších skupinek, ve kterých jsme si dopředu naplánovali trasu. Mimo to jsme si každý vybrali památku, o které jsme se chtěli něco dozvědět a navštívit ji. Proto jsme dostali za úkol si připravit krátké referáty v němčině. U památek jsme se spolu fotili nejen kvůli památce na Berlín, ale i kvůli slíbené soutěži o nejlepší fotku z tohoto města.

Mezi největší zážitky nepatří jen samotná návštěva města. Již při cestě do Berlína nás na dálnici stavěla celní policie a na odstavném parkovišti jsme podstoupili velmi důkladnou kontrolu. V rámci bezpečnosti v Evropě si asi budeme muset na podobné akce zvyknout. Díky tomu jsme do Berlína dorazili s větším zpožděním, a tak jsme nestihli návštěvu Berlínského Dómu (největšího kostela v Berlíně), ale to zase tolik nevadilo, protože nám bylo dopřáno nádherné počasí. Udělali jsme si okružní procházku po nejznámějších památkách a místech jako jsou: Berlínská televizní věž, Berlínský Dóm, Ulice Pod Lipami, Berlínská zeď, přechod Checkpoint Charlie, Památník holocaustu, Reichstag-sídlo parlamentu, Braniborská brána, Gendarmenmarkt a mnoho dalších.
Při odjezdu nastala malá nepříjemnost s dopravou, tak jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna z nich odjížděla z Berlína až později.

Nic nám tento výlet nezkazilo. Naopak jsme si ho všichni užili. Děkujeme našim učitelům za dobrou organizaci, zprostředkování exkurze a za trpělivost během řešení nesnází při cestě.

Kristýna Zahejská

Podobné příspěvky:

Vítězná fotka z Berlína

V lednu jsme vyhlásili druhé kolo soutěže o nejlepší fotku z Berlína. První kolo proběhlo již během listopadového Dne otevřených dveří. Hlasování se tentokrát zúčastnilo celkem 150

Více informací »

Svět vůní ve Vlčí hoře

V letošním roce se studenti třetího ročníku gymnázia v Rumburku nevypravili do IQLandie, jak bývalo v předchozích letech zvykem, ale v rámci bloků pro ně byly připraveny prohlídky firem

Více informací »