GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Doubické poznávání 1. C

Od středy do pátku prvního týdne září jeli studenti prvních ročníků na seznamovací pobyt. Konkrétně třída 1.C odjela vlakem do Rybniště a pěšky se vydala na své dobrodružství do Doubic.

Během celého pobytu jsme všichni byli pohromadě a při všech aktivitách poznávali jeden druhého. Hodně jsme se nasmáli u her, se kterými přišli naši učitelé. Jelikož nikdo z žáků většinou nechápal pravidla, tak některým trvalo i hodiny, než přišli na hlavní pointu hry. Nejčastěji jsme ze začátku měli akce, u kterých jsme se dozvídali různé vlastnosti a zájmy ostatních. Všechny aktivity nás donutili ke spolupráci a vzájemné pomoci, ať už se konalo něco venku či uvnitř penzionu. Za celé tři dny jsme měli jen jednu věc, kterou jsme museli splnit sami – stezka odvahy. Poslední den večer jsme šli společně k místnímu hřbitovu, ale na samotný hřbitov už musel jít každý sám. A díky dalším dvěma učitelům z naší školy, kteří si zahráli na oživlé mrtvoly, se hodně lidí bálo, protože jejich strašení byl hodně povedený herecký výkon. Nakonec nesmělo chybět společné posezení u ohně a vyprávění různých historek a příběhů, které se nám staly.

Zjistili jsme, že máme skvělý kolektiv, ve kterém jsme si schopni navzájem pomoci a brát na sebe ohledy, protože nejsme všichni stejní. Za tři dny jsme se všichni sblížili a doufáme, že další čtyři roky budou vedeny ve stejném duchu, jako náš společný první týden.

Nikol Klementová 1.C

Podobné příspěvky: