GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Exkurze do Drážďan

Dne 17. dubna se naše třída 4. A za doprovodu paní Krákorové a Malaníkové vydala do sousedního Německa. S nadšením jsme ráno v půl osmé nasedli do vlaku a za slunečného počasí vyrazili do Drážďan. V německém Bad Schandau jsme asi po hodině cesty přestoupili na vlak, který už nás zavezl přímo do cílových Drážďan.

Ze zastávky Dresden Hauptbahnhof  jsme vyrazili rovnou za první památkou, kterou byl obrovský evangelický kostel s názvem Kreuzkirche neboli kostel Svatého kříže. Dále jsme zamířili k Rezidenčnímu zámku, který byl za druhé světové války silně poškozen, ale dnes se skví v celé své kráse. Cestou jsme prošli kolem sochy, prvního saského krále Friedricha Augusta I. a následně si prohlédli katedrálu Nejsvětější trojice, Semperovu operu a přišli k jedné z nejznámějších

památek – Zwingeru. U obrovského barokního sídla s upravenou zahradou jsme si nezapomněli udělat také společnou třídní fotografii. Dále jsme pokračovali na náměstí Neumarkt přes vyhlídku na řeku Labe a potom kolem kostela Hofkirche a  dlouhé nástěnné mozaiky německých knížat ke kostelu Frauenkirche.

Po prohlídce památek jsme si zde chvíli odpočinuli a dali si svačinu. Poté jsme se vydali do Skleněné manufaktury firmy Volkswagen.

V manufaktuře jsme se rozdělili na dvě skupiny a každá se svou českou průvodkyní absolvovala prohlídku výroby elektromobilů. Přednáška byla velice zajímavá a uchvátila nás spousta informací. Nejvíc nás překvapilo to, že u prosklených stěn továrny se přehrávají hlasy ptáků. To kvůli tomu, aby ptactvo nenaráželo do prosklené fasády. Na konci prohlídky jsme si mohli sednout za volat jednoho z vystavených elektromobilů a prohlédnout si „automobil budoucnosti“.

Ve zbývajícím čase jsme vyrazili na nákupy, respektivě většina z nás se vydala do obchodu Primark. Z náměstí Altmark jsme poté všichni společně došli na hlavní nádraží a vlakem jeli směr Rumburk. V půl sedmé jsme dorazili na nádraží v Rumburku, rozloučili se a rozešli se do svých domovů.

Exkurze se nám všem velice líbila a určitě bychom se do Drážďan rádi podívali znovu.

Erika Merkoutová, 4. A

Podobné příspěvky:

Vítězná fotka z Berlína

V lednu jsme vyhlásili druhé kolo soutěže o nejlepší fotku z Berlína. První kolo proběhlo již během listopadového Dne otevřených dveří. Hlasování se tentokrát zúčastnilo celkem 150

Více informací »

Svět vůní ve Vlčí hoře

V letošním roce se studenti třetího ročníku gymnázia v Rumburku nevypravili do IQLandie, jak bývalo v předchozích letech zvykem, ale v rámci bloků pro ně byly připraveny prohlídky firem

Více informací »