GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Berlín pod deštníky

V pátek 27. září 2019 se studenti čtvrtých ročníků spolu s paní Krákorovou, paní Hlaváčovou, panem Klinským a panem Israelem vydali na exkurzi do Berlína.

Dlouhou cestu jsme si krátili různými způsoby. Někteří hráli společenské hry nebo diskutovali o aktuální politické situaci, jiní podřimovali a šetřili síly na náročný den.

Po čtyřech hodinách jsme konečně dorazili na místo. Vystoupili jsme na Alexandrově náměstí, a v tu chvíli již bylo jasné, že nás v Berlíně nečeká krásný podzimní den a že se bez deštníků asi neobejdeme, jednoduše řečeno –  „lilo jako z konve“. Počasí nás ale neodradilo a s velkým odhodláním jsme vyrazili do víru velkoměsta.  Na exkurzi jsme se všichni připravili již ve škole. Každý ze skupiny si vybral nějakou zajímavou památku a zjistil o ní nejdůležitější informace. Jednotlivé skupiny si pak určily trasu, kterou se vydají po Berlíně. Kromě této přípravy jsme absolvovali i přednášku pana Simandla o historii tohoto města a o událostech z roku 1989.

K zajímavým místům, která jsme navštívili, rozhodně patří Alexandrovo náměstí s Televizní věží, Berlínský dóm, Egyptské muzeum, Humboldtova Univerzita, Braniborská brána, budova Reichstagu, Památník Holocaustu, Postupimské náměstí atd.

Berlín je město, které stojí za návštěvu. Naše krátká exkurze byla jen malou ochutnávkou. Určitě se mezi námi najde někdo, kdo se do Berlína vydá na vlastní pěst.

Romana Wiesnerová 4. C

Podobné příspěvky:

Vítězná fotka z Berlína

V lednu jsme vyhlásili druhé kolo soutěže o nejlepší fotku z Berlína. První kolo proběhlo již během listopadového Dne otevřených dveří. Hlasování se tentokrát zúčastnilo celkem 150

Více informací »

Svět vůní ve Vlčí hoře

V letošním roce se studenti třetího ročníku gymnázia v Rumburku nevypravili do IQLandie, jak bývalo v předchozích letech zvykem, ale v rámci bloků pro ně byly připraveny prohlídky firem

Více informací »