GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Sbírání zkušeností v krajském kole

Florbalový tým děvčat primy a sekundy Gymnázia Rumburk se v úterý 7. ledna 2020 vydal brzy ráno vlakem do Teplic. Zde se konalo krajské finále florbalu dívek 6.a 7. tříd a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií.

Během cesty převládala dobrá nálada, i když jsem věděly, že uspět bude velmi těžké. Bohužel kvůli pobytu v zahraničí nemohla s námi odjet Lucka Švajcrová, která v okresním kole nastřílela většinu gólů, a náš tým tak byl oslaben o důležitou hráčku.

Bez větších potíží jsme se dostaly do teplické sportovní haly a turnaj mohl začít. Všechny zúčastněné týmy byly velmi silné a velká část z nich měla aktivní hráčky florbalu. Přesto žákyně Gymnázia Rumburk s nimi bojovaly ze všech sil a snažily se držet krok s nejlepšími.

I přes velké úsilí a bojovnost se ale nepodařilo zopakovat výsledek z okresního kola, a děvčata si nakonec odvezla celkové 5. místo. Kromě posledního zápasu, kde už se projevovala velká únava (na střídání jsme měly pouze jednu hráčku), sváděly ale naše žákyně velmi vyrovnané souboje.

Účast na turnaji jim tak především přinesla cenné zkušenosti, které je určitě posunou dále ve florbalových dovednostech, a mohou jim dopomoci k výborným výsledkům v dalších letech.

Celý den byl velmi náročný. Hráčky ze sebe vydaly, co mohly a hrály odhodlaně až do konce každého zápasu. Za to si rozhodně zaslouží poděkování a obdiv.

Kamila Veselá

Tým Gymnázia Rumburk:

Adéla Poštová, Natálie Zavadská, Barbora Trojanová (všechny 2. A), Vendula Matoulková, Tereza Matějková, Veronika Dittrichová, Ema Radová (všechny 1. A)

Podobné příspěvky:

Florbal ukončil Podzimní hry

Turnaj ve florbalu zakončil v pondělí 9. 12. 2019 letošní ročník Podzimních her. Těchto her se účastní žáci varnsdorfských základních škol, Gymnázia Varnsdorf a Gymnázia Rumburk.

Více informací »