Královna sportu navštívila Šluknovský výběžek

Ve Varnsdorfu se v pondělí 16. května konal další ročník atletické soutěže družstev žáků II. stupně základních škol, který  je znám pod názvem Pohár rozhlasu.

Počasí nebylo příliš příznivé. Teplota se přiblížila pouhým 10 °C, ale naštěstí nepršelo, a tak se mohli žáci a žákyně Gymnázia Rumburk pokusit předvést své nejlepší atletické výkony. Některým se dařilo méně, některým více, jak už to při sportovních soutěžích bývá, všichni ale ze sebe vydali maximum a se ctí reprezentovali svoji školu.

Nelépe se dařilo družstvu mladších žákyň, které získaly mezi školami okresu Děčín 5. místo. Celkově 6. místo obsadili starší žáci a shodně na 8. místě se umístila družstva starších žákyň a mladších žáků.

Všichni naši závodníci si zaslouží obdiv, nejen za předvedené výkony, ale také za ochotu reprezentovat školu v době, kdy ostatní studenti gymnázia měli z důvodu konání maturit ředitelské volno. Doufám, že všichni zúčastnění zůstanou atletice věrní a budeme moci jejich výkony sledovat i v příštích letech.

Družstvo Starších žákyň: Veronika Kolářová, Daniela Mísařová, Lucie Kvapilová, Šárka Mecelová, Eliška Hocková, Sabina Krákorová, Kristína Procházková, Nikola Boczanová, Šárka Vomelová

Družstvo mladších žákyň: Mai Šírková, Hana Kelucová, Vanessa Krákorová, Adéla Relichová, Veronika Kozlerová, Natálie Kvízová, Tereza Coblová, Eliška Radová, Veronika Šolcová, Martina Kulhavá

Družstvo starších žáků: Vít Votava, Antonín Jeřábek, Miroslav Veselý, Jakub Jaržabek, Tran Huy Cao, Matyáš Gajdoš, Matěj Semerád

Družstvo mladších žáků: Jiří Kováč, Hung Anh Kukučka, Filip Votoček, Ladislav Krpálek, Pham Anh Duy, Lukáš Matoušek, Ondřej Tichý