GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Děravý míček

Ospalost, tréma, nadšení i obavy, to vše se zračilo ve tvářích děvčat z tercie a kvarty, když jsme se sešly 20. listopadu v šest hodin ráno na autobusové zastávce Bytex v Rumburku, abychom odjely autobusem na okresní kolo ve florbalu starších žákyň.

deravy_micek

Přestože dívky pravidelně chodí trénovat, věděly jsme, že souboje s týmy dalších škol děčínského okresu nebudou lehké. To koneckonců potvrdil i samotný turnaj.

Hned v prvním zápase nás zaskočila děvčata z varnsdorfské ZŠ E. Beneše, která nebyla moc zkušená, ale našemu týmu se proti nim nedařilo. Sice jsme většinu zápasu vedly 1:0, ale bohužel těsně před koncem došlo k vyrovnání a my jsme tak přišly o cenné body.

Další zápas s Chřibskou se naštěstí holky už daly dohromady, a i když soupeř byl velmi silný, prohrály jsme jen těsně 1:2. Chřibská pak potvrdila dobrou formu celkovým 2. místem a o to víc nás mrzelo, že se nám nepodařilo uhrát alespoň remízu.

V dalším zápase jsme si ovšem spravily chuť. Obvykle velmi silná ZŠ Kamenická Děčín dostala od nás 3:0, což bylo velké zadostiučinění hlavně pro dívky, které se turnajů ve florbalu účastnily i v předchozích letech a se ZŠ Kamenickou vždy prohrávaly.

Smolně dopadl zápas s Markvarticemi, kde jsme opět vedly 1:0, ale nakonec prohrály 1:2. V tomto zápase chybělo trochu štěstí, protože síly s Markvarticemi byly vyrovnané.

Předposlední zápas se ZŠ Na Stráni, byl dramatický. Nakonec se nám podařilo uhájit vítězství 2:1, ale stálo to velmi mnoho sil. Na závěr už nás čekala ZŠ M. Tyrše Děčín. V době, kdy jsme s ní hrály bylo již téměř jisté, že je to vítěz tohoto turnaje. To ukázalo i celkové skóre, kdy jsme prohrály 1:4. Jediné pozitivum tohoto zápasu byla aspoň jedna vstřelená branka, protože těch tento tým dostal minimum.

Bez ohledu na to, jak dopadl poslední zápas, to byl pro náš tým skvělý turnaj. Dívky ze sebe vydaly maximum a na hrací ploše nechaly celé své srdce. Každá naše výhra se velmi cení, protože kvalita tohoto turnaje neustále stoupá a týmy jsou hodně vyrovnané. Všechny dívky si přivezly spoustu skvělých zážitků a celkové 4. místo v okresu, které získaly, je určitě povzbudí v dalším tréninku a namotivuje k účasti na dalších turnajích.

Účastnice turnaje: 

Sabina Krákorová, Tran Thanh Phuong, Kateřina Sedláčková, Aneta Šmejcová, Zuzana Brzáková, Dana Čurgaliová, Kristýna Vaňková, Anna Nguyenová, Caroline Mary Houdková

 

Kamila Veselá

Podobné příspěvky: