GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Vánoce do školy patří

Vanoce

Rok se s rokem sešel a Vánoce jsou opět tady. Svátky klidu, míru a pohody jsme si chtěli připomenout i u nás na gymnáziu. Ono toho míru ve světě letos na Vánoce asi moc nebude, a tak jsme se spokojili alespoň s vytvořením takové pohodovější vánoční atmosféry na škole v poslední dva dny letošního roku.

Ve čtvrtek 18. prosince byl několika učiteli a studenty 8. A, 4. A připraven Vánoční jarmark. Tentokrát se kromě blešího trhu a čajovny bylo možné zapojit do zcela nových aktivit. Jarmarku byly věnovány 4 učebny. Zatímco v učebně z-d se konal tradiční bleší trh a vánoční dílna tvorby věnců a svícnů, v učebně němčiny nazvané pro tento den jako „kulisárna“ jste si mohli zkusit vytvořit malého kulíška.

Nebo jste mohli navštívit čajovnu 8. A, které byla spojena s literární dílnou. Zde jste se mohli zapojit do největší mezinárodní akce na podporu nespravedlivě vězněných, pronásledovaných nebo utlačovaných lidí a napsat jim dopis za jejich podporu. Myslet na lidi, kteří se o Vánocích nemají dobře, je vždy záslužná věc. Ale udělat něco pro jejich lepší život je ještě lepší. Do akce Amnesty International jsme se proto zapojili velmi rádi. Studenti během tohoto dne napsali necelé dvě stovky dopisů.

Posledním místem, kde jste se o našem jarmarku mohli zastavit, byla učebna 2. A. Během celého jarmarku jste nákupem malých drobností a občerstvení mohli přispět k dobré věci. Teprve v této učebně jste pochopili, kam všechny tyto peníze půjdou. Byly tu totiž 3 kočky s paní Honsů. Právě jejímu kočičímu mikroazylu byl celý výtěžek věnován. Letos to bylo úctyhodných 7 000 Kč. Všem přispěvatelům patří velký dík.

Finální akcí Vánoc na gymnáziu byla Vánoční akademie. Série pěveckých, tanečních i divadelních vystoupení jednotlivých tříd měla výbornou atmosféru a jako vždy byla milým zakončením roku. Na pódiu se vystřídali žáci od primy až po oktávu a myslím, že se dobře bavili i rodiče, kteří měli možnost své ratolesti vidět při odpoledním představení.

Co vše ale vlastně na akademii bylo ke zhlédnutí? Jaké to je vystupovat na pódiu? A že k pohodové atmosféře přispěl také náš pěvecký sbor NTC, to vše budete moct vidět v lednovém vysílání školní televize GymBreak.

 

Přejeme všem krásné a pohodové prožití vánočních svátků a do Nového roku hodně štěstí, zdraví, spokojenosti a úspěchů jak ve škole, tak i doma.
Za redakci televize GymBreak Lukáš Melichar

 

Podobné příspěvky:

Web is back

Zdravíme všechny naše příznivce. GymBreak se opět rozjíždí na plný plyn a s ním i nové webové stránky. Na nich jsme zachovali všechna stará vysílání

Více informací »