Florbal a vynikající 3. místo holek v okrese

Kdy to bylo: 8. 1. 2015

Kdo nás reprezentoval: J. Frusová, K. Podařilová, A. Peroutková, Týna – Le Phuong Thao,
N. Vránová, K. Veselá, N. Englová, A. Svatošová

Počet družstev ve finále: 6

Celkové pořadí okresního finále:
1. místo – EOA Děčín (postup do krajského finále)
2. místo – SZdŠ a OA Rumburk
3. místo – Gymnázium Rumburk

florbal

Okresní finále ve florbalu dívek středních škol se tradičně konalo v Děčíně a také bohužel tradičně v malinkaté tělocvičně bez mantinelů a s žebřinami! Nicméně naše holky bojují v jakémkoliv prostředí a soupeřek se nebojí! Opět jako loni nám „přál“ los a ve skupině jsme nastoupili proti favoritkám turnaje z EOA Děčín, které mají ve svých řadách několik ligových hráček. Odehráli jsme velice pěkné utkání s výsledkem 3:0 pro soupeřky. Ve druhém utkání tříčlenné skupiny jsme zvítězili nad SOU Děčín 4:1 a ze druhého místa ve skupině postoupili do boje o 3. – 4. místo. Na začátku tohoto utkání se SZdŠ Děčín nás zaskočil rychle inkasovaný gól, ale po zbytek utkání jsme byli aktivnější a úspěšnější a zaslouženě vyhráli 3:1. Obsadili jsme tedy celkově vynikající 3. místo. I přesto, že by si okresní finále zasloužilo určitě lepší prostředí s mantinely a větší tělocvičnou, byl turnaj dobře zorganizován a měl výbornou atmosféru. Obrovsky chválím celé mužstvo za příkladné reprezentování naší školy, vzornou bojovnost na hřišti a vynikající 3. místo.

Jako tréninkový přídavek jsem si pro holky připravil cca 2000 m stíhací závod na vlakové nádraží v plné „polní“ (kozačky, bundy, kabáty, tašky, hokejky atd.). Opět vyhrály a dokázaly, že medaile vezeme zaslouženě!!! Určitě máme na co vzpomínat a budeme se těšit na další intenzivní florbalové i jiné zážitky.

S. Hocko a spol.