GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Šance pro zamilované

Valentyn

14. února, Den svatého Valentýna, se slaví jako svátek lásky. V tento den se tradičně posílají pohlednice, psaníčka a vyznání lásky, tzv. Valentýnky, dávají se dárky, květiny či cukrovinky milovaným osobám. Vše se stylizovanou tematikou červeného srdce jako symbolu lásky. Tento svátek sice pochází z anglosaských zemí, ale velmi silně pronikl už i do české kultury a také na půdu naší školy.

Možná právě Vy jste dostali zamilovanou Valentýnku už v pátek 13. února. V tento den jsme totiž svátek lásky slavili my u nás na škole. Již tradičně jsme si ho připomněli právě roznášením Valentýnek, na něž byla na chodbě umístěna poštovní schránka. Pokud jste do ní stihli vhodit své psaníčko do pátku do 9 hodin, jistě se nakonec dostala do těch pravých rukou.

Nejviditelnější připomínkou byl ale malý stánek na chodbě hned u schodů v přízemí. Skupina asi 6 děvčat (z druhých a prvních ročníků) se rozhodla jen tak potěšit ostatní, udělat pro ně něco hezkého, a tak si pro ně připravila malé občerstvení v podobě nějaké sladkosti a nápoje. Mě osobně potěšilo i milostné přáníčko nalepené na kelímku. Musíme vyzdvihnout také to, že nešlo o žádné kupované jídlo, ani připravované rodiči, ale vlastní domácí výrobu samotných dívek. A zapojili se také učitelé, vlastně učitelky, paní Pokorná a paní Zezulová. Všem patří díky za zpříjemnění tohoto dne.

 

Lukáš Melichar

Podobné příspěvky:

Fyzika všemi smysly

V úterý 17. 10. proběhla fyzikální přednáška pro druhé ročníky a sextu s názvem „Fyzika všemi smysly“. Jedná se o projekt Matematicko-fyzikální fakulty UK, který s úspěchem funguje

Více informací »