GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Chemie (ne)oblíbený předmět

01_001Článek o Chemické olympiádě

Hned první den po prázdninách v pondělí 9. 3. 2015 se konalo okresní kolo Chemické olympiády, na které jsem já (Karel Wünsche) společně s Šárkou Pitnerovou zavítal. Jako doprovod s námi jela Mgr. Vajdová.

Cestou tam jsme si ještě opakovali různé chemické výpočty a vyčíslování chemických rovnic a ještě spoustu dalšího. Lidé ve vlaku se na nás s údivem dívali, ale nám to nevadilo.

Když jsme dorazili na místo, šli jsme se nejdříve podívat po škole, v níž se soutěž konala. Asi po půl hodině začala teoretická část olympiády, jež pro nás oba dopadla lépe, hlavně proto, že tam nebylo tolik výpočtů, které nám dělaly velký problém. Potom následovala laboratorní práce, jejíž praktická část nebyla vůbec těžká, byla totiž stejná jako ve škole (kolorimetrie). Pak ale následovaly zase samé chemické výpočty, které byly snad ještě těžší. Nikdo z nás nevěděl, jak dál, a tak jsme práci raději předčasně odevzdali.

I přes tyto útrapy jsme nedopadli vůbec špatně. Šárka sice nebyla úspěšným řešitelem, ale neskončila poslední a to je důležité, byla předposlední a náleží jí sedmé místo. Já jsem dopadl o něco lépe, stal jsem se úspěšným řešitelem a skončil jsem čtvrtý.

Olympiáda se nám líbila a jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit. Musím poděkovat Mgr. Vajdové za to, že mě k účasti na Chemické olympiádě „donutila“ a také za to, že mi vždy vše vysvětlila a pomohla mi.

 

Karel Wünsche, 3. A

Podobné příspěvky:

Prázdniny ve víru chemie

Obětovat dva dny podzimních prázdnin pro chemii? Neodolatelná nabídka. Nezaháleli jsme a společně s panem učitelem Krejčím a svým spolužákem Honzou Schmutzerem jsme se přihlásili

Více informací »