GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Gólová smršť v Děčíně

Florbalová liga – dívky (6. – 9. třída)       27. 3. 2015 Děčín

Slova o gólové smršti v nadpisu článku, skutečně nejsou přehnaná, protože našim děvčatům se v turnaji podařilo nastřílet v pěti zápasech neskutečných 16 branek.

Ještě před odjezdem na turnaj tým řešil zásadní otázku, kdo bude v brance, neboť Týna Vaňková, která chytá pravidelně, se zranila. Nakonec se „obětovala“ Zuzka Brzáková, která jinak hraje v útoku. Svou roli zvládla na výbornou, přestože měla minimum času se na post brankářky připravit.

První zápas turnaje zvládla děvčata famózně. Tým ZŠ náměstí E. Beneše z Varnsdorfu porazila neskutečným skóre 9:0. Hráčky z Varnsdorfu zaplatily „daň prvního zápasu“, kdy bylo vidět, že jsou nesehrané a v obraně tápaly. Jejich následující zápasy byly výrazně lepší. Další zápas nás čekal se ZŠ Kamenická Děčín. Naše děvčata opět zaválela a vyhrála 3:0.

Potom už jsme se musely psychicky připravit na nejtěžšího soupeře ZŠ Tyršova Děčín. Ať se nám to líbí nebo ne, systematická florbalová příprava, kterou žákyně této školy procházejí od 1. třídy, z nich činí téměř neporazitelné. Z tohoto pohledu je naše prohra 4:0 za 15 minut zápasu slušný výsledek.

Následující zápas se týmem z Chřibské byl pro nás velmi smolný. I když se naše hráčky častěji dostávali do šancí a většinu zápasu vedly 1:0, nakonec těsně před koncem dostaly krátce po sobě dvě branky, což znamenalo prohru 1:2.

Dívky se pak musely rychle vzpamatovat na poslední zápas s Markvarticemi. Zde se ale opět ukázala síla našich hráček a výsledek 3:0 všem zvedl náladu.

Vítězství v turnaji patřilo zcela zaslouženě ZŠ Tyršova. Děvčata z Chřibské byla druhá a náš tým obsadil 3. místo. Měly jsme sice stejný počet bodů jako ZŠ Chřibská, ale díky prohře při vzájemném zápase jsme se umístily až za ní.

Naše žákyně předváděly nádhernou hru, zodpovědně bránily, promyšleně kombinovaly hru a jejich útočné akce byly opravdu výstavní. Hrály neskutečně naplno a do posledního dechu. Během turnaje se musely vyrovnat s porážkami, ale učily se i přijímat vítězství, protože ne každý zvládne pocity euforie tak, aby se dokázal zkoncentrovat na další zápas. Svým poctivým přístupem i chováním v duchu fair play skvěle reprezentovaly naši školu a zaslouží si za to poděkování.

Účastnice turnaje:

Daniela Mísařová, Sára Müllerová, Sabina Krákorová, Phuong Tran Thanh, Aneta Šmejcová, Zuzana Brzáková, Dana Čurgaliová, Anna Nguyenová, Caroline Mary Houdková

Kamila Veselá

Podobné příspěvky: