GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Jak jsme počítali s Pythagorem

20_001-1024

Gymnázium Rumburk hostilo ve středu 13. května účastníky okresního kola Pythagoriády, matematické soutěž pro žáky 5. až 8. ročníků základní školy.

Všichni soutěžící si museli postup vybojovat ve školních kolech. Z naší školy postoupilo osm žáků a svými výkony se v poli mladých matematiků opravdu neztratili.

Nejlépe si vedl „Tomáš“ Nguyen Huu Quy, který v kategorii žáků 7. tříd přesvědčivě vyhrál. Hned za ním byl na 2. místě Filip Doležal a medailová umístění doplnil Petr Kaštánek z tercie, který obsadil ve své kategorii (8. ročník) 3. místo.

Velmi dobře reprezentovali naši školu i další žáci. Karolína Pešíková (prima) byla 7. a Sabina Krákorová získala 8. místo. Z dalších zástupců Gymnázia Rumburk zbývá ještě jmenovat Vítka Votavu (sekunda), Radima Záležáka a Šárku Vomelovou (oba tercie).

Kamila Veselá

Podobné příspěvky: