GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Zrušme tělocvik?! Aneb úspěch našich borců v PrazeOdznak Všestrannosti Olympijských Vítězů (OVOV) založili olympijští šampioni v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle s cílem motivovat děti ke sportu na základě vlastní zkušenosti. „Ve školním věku jsme zažili odznak zdatnosti a to nás vedlo nejen k desetiboji, ale ke konceptu sbírání odznaků a zlepšování se. Když se někdo zlepšuje, tak ho to motivuje. Má potom chuť sportovat,“ řekl Robert Změlík. Školáci plní v rámci OVOV devět disciplín a k tomu jednu ze tří volitelných (více na www.ovov.cz). Na základě zlepšování výkonů mohou získat bronzové, stříbrné, zlaté a diamantové odznaky. Ti nejnadanější mladí sportovci se přes školní a krajská kola mohou probojovat až do republikového finále, kde zažijí neopakovatelnou atmosféru velké sportovní akce a setkají se s desítkami olympioniků a sportovních osobností. V současné době běží OVOV společně se Sazka Olympijským vícebojem a je do něj zapojeno přes 1100 škol.

Díky dokumentárnímu pořadu „ Zrušme tělocvik“ a paní Mgr. A. Vápeníkové a P. Lukešové se objevil tento projekt i ve Šluknovském výběžku. Společně s městem Varnsdorf pravidelně organizují okresní kolo OVOV. Opakovaně se přes okresní a krajská kola probojovali žáci ZŠ Edisonova Varnsdorf a Gymnázia Rumburk až do republikového finále v Praze.

Ve dnech 10. – 12. 9. se na Julisce v Praze utkali ti nejlepší z ČR, SR, Maďarska a Polska.

Naši borci ze Šluknovského výběžku se neztratili !

Největšího úspěchu dosáhl Nikolas Kováč ( ZŠ Edisonova Varnsdorf a nyní Gymnázium Rumburk), který v obrovské konkurenci obsadil 3. místo. Další vynikající výkony předvedli Matěj Semerád (Gymnázium Rumburk) 5. místo a Oliver Svačinka (ZŠ Edisonova Varnsdorf) 14. místo.

Děkujeme klukům za perfektní reprezentaci škol a regionu.

Mgr. Stanislav Hocko

Podobné příspěvky: