GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Náboj nabíjí

14_001

20. listopadu se čtyři žáci z našeho gymnázia zúčastnili matematicko-fyzikální soutěže Junior náboj. Jedná se o trochu netradiční vědomostní soutěž. V čem je jiná? Jde o soutěž družstev, ve které o výsledku rozhoduje nejenom počet správně vyřešených úloh, ale také rychlost jejich odevzdání. To značně zvyšuje adrenalin soutěžících a důležitou roli hraje i spolupráce a souhra v rámci tymu.

Letos tvořili družstvo ostřílení účastníci z kvarty Petr Kaštánek a Vladimír Hoť, které doplňoval z tercie Nguyen Huu Quy . Čtvrtý původně nominovaný účastník z kvarty se bohužel nemohl ze zdravotních důvodů zúčastnit, ale jeho důstojným náhradníkem se stal tercián Filip Doležal. Všichni čtyři zabojovali a na řešitelském místě v České Lípě se umístili v konkurenci 18 týmů na třetím místě. Od druhého místa je dělilo jen opravdu málo – měli stejně bodů jako družstvo na druhém místě, jen čas měli o něco horší. V rámci republiky se s umístěním na 30. místě v konkurenci 230 družstev také rozhodně neztratili. Pokud se podíváme na umístění mezinárodní, dosáhli na 47. místo z 438 přihlášených družstev. Stejně bodů získalo například Gymnázium F. X. Šaldy v Liberci nebo známé Jirsíkovo gymnázium v Českých Budějovicích. Vyhlášený PORG nebo 2. družstvo Gymnázia Christiána Dopplera získalo bodů méně.

Soutěž Junior náboj je mladším bratříčkem soutěží pro střední školy Matematický náboj a Fyzikální náboj. Úspěšná účast v letošním roce je jistě nadějí, že v následujících letech by studenti naší školy mohli zabodovat i v těchto vyšších soutěžích.

Mgr. Jana Vlasáková

Podobné příspěvky: