GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Florbalové superhrdinky

Mimořádného úspěchu se podařilo dosáhnout týmu dívek z tercie a kvarty (doplněné jednou primánkou) na okresním přeboru ve florbalu, kde získaly skvělé 2. místo.

Okresní finále se konalo 18. listopadu v Děčíně. Zúčastnilo se ho celkem osm škol a hrálo se systémem „každý s každým“, což znamenalo pro naše žákyně sedm náročných zápasů.

Hned při prvním se utkaly s budoucími vítězkami turnaje ze ZŠ Tyršova Děčín. Byla to sice na úvod prohra 0:4, ale v dalších zápasech už naše hráčky soupeřkám nedovolili téměř nic a ze zbývajících šesti zápasů pětkrát vyhrály, pouze se ZŠ Kamenická remizovaly 1:1. Nejemotivnější zápas byl se ZŠ Chřibská, kde zvítězily velmi těsně 1:0, a díky tomu se jim podařilo našeho tradičního rivala odsunout v turnaji na 3. místo.

Ze zúčastněných budu jako první jmenovat Katku Nedvídkovou z primy, která na poslední chvíli musela zaskakovat za nemocnou brankářku z tercie, a přestože byla nejmladším účastníkem turnaje, její výkony tým podržely i v nejtěžších situacích. V obraně se skvěle předvedly Sára Müllerová (tercie), Natálie Faloutová a Kateřina Sedláčková (obě kvarta). A samozřejmě velký díl úspěchu patří i hráčkám v útoku Šárce Mecelové (tercie), Sabině Krákorové, Nikole Boczanové a Tereze Tran (všechny kvarta).

Sledovat dívky při zápasech bylo nádherným zážitkem. Doufejme, že jejich forma vydrží i do budoucna, protože tohle určitě nebyl poslední turnaj, na kterém se představily.

Kamila Veselá

Podobné příspěvky: