GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Boj až do posledního dechu

Obdiv si zaslouží děvčata z primy a sekundy za ohromné  nasazení, díky kterému vybojovala ve čtvrtek 3. 12. v Markvarticích 5. místo na okresním přeboru ve florbalu mladších žákyň.

Pro většinu dívek, které na turnaji nastoupily to byla premiéra. Pouze Petra Krištofová a Veronika Šolcová (obě 2. A) se účastnily okresního přeboru v loňském školním roce a Katka Nedvídková (1. A) získala zkušenosti na přeboru starších žákyň v listopadu, kde zaskakovala za nemocnou brankářku ze 3. A. Eliška Radová, Zdeňka Skopalová, Adélka Marešová a Martina Hermanová ze 2. A a stejně tak Jolanka Šmejcová s Emou Kaštánkovou z 1.A sbíraly své první zkušenosti se soutěží tohoto druhu.

Byl to skutečný křest ohněm, ve kterém se naše žákyně vydaly ze všech sil, a svým soupeřkám nic nedarovaly. Ze šesti zápasů pouze dvakrát prohrály a to se ZŠ Tyršova Děčín (0:2), která celý turnaj vyhrála a se ZŠ náměstí E. Beneše z Varnsdorfu (0:2), kde se jednalo o první zápas a děvčata se teprve sehrávala.

Z dalších zápasů je třeba vyzdvihnout výhru nad ZŠ Markvartice (2:1) a dvě velmi cenné remízy se ZŠ Chřibská (0:0) a ZŠ Kamenická Děčín (1:1). Při třetí remíze se ZŠ Vojanova Děčín (1:1) nám chybělo trochu štěstí, protože naše hráčky měly v zápase převahu, ale bohužel se ji nepodařilo potvrdit vítězstvím.

Celý turnaj byl nesmírně náročný fyzicky i psychicky a děvčata v něm obstála se ctí jak svým výkonem, tak i zodpovědným přístupem a chováním ve stylu fair play. Roste další generace výborných hráček, které pokud vydrží ve svém nasazení, budou moci naši školu reprezentovat i v budoucích letech.

 

Kamila Veselá

Podobné příspěvky: