GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Florbalistky opět na bedně

Úžasné zážitky a především 2. místo v okresním přeboru ve florbalu si ve středu 13. ledna z Děčína přivezly žákyně vyššího gymnázia.

Turnaje se účastnily všechny děčínské střední školy, VOŠ a SPŠ Varnsdorf a samozřejmě Gymnázium Rumburk. Už od začátku bylo zřejmé, že většina týmů rozhodně nebude patřit mezi lehké soupeře. Soutěžní týmy byly rozděleny do dvou skupin, kde se hrálo systémem každý s každým, a pouze vítěz skupiny měl jisté finále.

Naše hráčky se nejprve utkaly s děčínskou Libverdou, kterou udolaly 5:1. Vzápětí je čekal zápas s Evropskou obchodní akademií, která vyhrála v loňském roce. Soupeř to byl těžký, ale děvčata se nezalekla a po srdnatém výkonu zaslouženě zvítězila 2:1.

Tento výsledek nám zajistil souboj o celkové 1. místo, ve kterém jsme narazily na pro nás už známého soupeře VOŠ a SPŠ Varnsdorf. Naše florbalistky daly do zápasu úplně všechny síly a dřely do poslední vteřiny, nicméně nakonec se musely smířit s velmi těsnou prohrou 0:1.

I přes mírné zklamání děvčat z výsledku posledního zápasu je nutné zdůraznit, že se jedná o nejlepší výsledek Gymnázia Rumburk ve florbalu v této kategorii vůbec a smutek není na místě. Zúročuje se několikaletá práce, kdy děvčata chodí na florbalové tréninky a věnují se florbalu ve svém volném čase i přes náročné školní povinnosti. Za to si zaslouží obdiv i poděkování.

Tým Gymnázia Rumburk:

Naďa Vránová (8. A), Daniela Englová, Anna-Marie Peroutková (obě 7. A), Karolína Veselá (6. A), Kristýna Vaňková, Aneta Šmejcová, Caroline-Mary Houdková, Dana Čurgaliová, Anna Nguyenová (všechny 5. A)

Kamila Veselá

Podobné příspěvky: