GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Osud mladého Mrzáka

Dne 6. 10. 2016 se třídy 7. A, 3. C a 3. D vydaly do Prahy, aby zhlédly divadelní představení Mrzák Inishmaanský.

Divadelní představení se odehrálo v Praze v Divadle v Celetné. I když cesta do Prahy byla delší z důvodu kolon, celou tuto akci hodnotím velmi kladně. Pojďme se ale nejdříve podívat, jak vůbec představení vypadalo a probíhalo.

Sál divadla byl menší, ale útulný. Já osobně jsem seděla v první řadě a žádné problémy týkající se nepohodlnosti židlí jsem nezaznamenala.

Zápletka hry není nijak komplikovaná. Mrzák Billy se dozvídá, že do Irska přijíždí američtí režiséři, aby zde natočili film. Chtěl by se stát filmovou hvězdou a pomocí malé lži se nakonec na natáčení dostává a odjíždí do Ameriky. Jeho opatrovnice ho celou dobu postrádají. Billy se nakonec vrací. Není totiž z Ameriky tak moc nadšen, jak doufal, a nakonec se zdá, že umírá na tuberkulózu.

Celé představení trvalo dvě a půl hodiny, přičemž bylo v půlce rozděleno desetiminutovou přestávkou. Příběh byl rozdělen do několika dějství. Mezi jednotlivými scénami nám herci před oponou předváděli jednoduché irské tanečky.

Velké plus mají určitě i dobře vybrané kostýmy a kulisy. Nijak extra nerušily ani na sebe zbytečně nepoutaly pozornost, která má správně patřit hercům, kteří tato představení dělají právě kvůli nám, divákům.

Herci byli velmi dobře vybráni. Své role zvládli naprosto hravě. Mně osobně se nejvíce líbila postava Mrzáka Billyho, o němž celá hra je. Matouš Ruml, který v představení tuto postavu ztvárnil, byl ve své roli opravdu přesvědčivý. Měl dokonale nacvičenou chůzi, která jeho postavě dodávala ten pravý šmrnc.

Hru hodnotím jako velmi dobrou. Velmi jsem se při zhlédnutí pobavila a zasmála se. Líbil se mi dobrý scénář, dobře vybraní herci i dobré přiblížení příběhu naší generaci.

Pokud mátě také chuť na nějakou „oddychovku“, při které se uvolníte, určitě neváhejte a běžte se podívat na Mrzáka Inismaanského.

Petra Kyselová, 7. A

Podobné příspěvky:

Nemo, gympl, Liberec

„Čas od času rádi nabízíme rodinné představení vhodné pro publikum každého věku. Tentokrát půjde o slavnou verneovku Tajuplný ostrov v dramatizaci režiséra Filipa Nuckollse, který

Více informací »

Škola žen

Ve čtvrtek 19. ledna navštívily druhé ročníky liberecké divadlo F. X. Šaldy, kde viděly inscenaci Moliérovy komedie Škola žen. Kvůli velkým mrazům nezačínala naše cesta

Více informací »