GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Zmrzlá atletika (a fotbal) ve Varnsdorfu

Úterý 4. 10. ráno 7.20, spolu s pár dalšími žáky, stojíme na autobusové zastávce, čekáme, až přijdou spolu s učiteli i ostatní.

Beznadějné pohledy žáku hledají na obloze světlá místa, avšak déšť nepřestává, chladno je otravné, boty začínají být promočené a vyhlídka sportovního dne na atletickém stadionu ve Varnsdorfu, nepřipadá nikomu jako příjemný způsob prožití dne. Po pár minutách se dostavuje paní Veselá, aby nám oznámila, že závody se přesouvají na příští středu.

Středa se pomalu blíží a s ní i předpověď nejdeštivějšího dne. Mezi atlety se začíná šířit zpráva, že závody budou znovu odloženy, celé to přijde potvrdit pan Hocko, který nám ohlásí, že závody se budou konat v pátek.

Pátek 14. 10. ráno 7:15, stojíme na zastávce, zabaleni v mnohých vrstvách oblečení, čekajíc na příjezd autobusu. Po týdnu vyčkávání se nikomu sportovat nechce a příjemných 9 °C sportovcům na morálce také moc nepřidává.

Po doražení na místo si všichni začínáme uvědomovat, že dvacetiminutová cesta autobusem byla jediným zdrojem tepla dnešního dne. Začneme se rozcvičovat, běhat po dráze, jíst zásoby jídla, hledat rozpis disciplín.

První na řadu přichází vrh koulí, disciplína u které vaše tělo příliš velkou dávku tepla nedostane. Počasí je nepříjemné a výkony nejsou tak skvělé, jak se očekávalo, zklamané výrazy chlapců i dívek, že nehodili tolik kolik házeli ve škole, jdou vidět napříč všemi zúčastněnými školami. I přes nepříjemnou zimu vrhl Jakub Varga kouli na třetí pozici, Tonda Jeřábek na šestou a Míra Veselý na příčku třináctou. Za holky pak odvrhaly Týna Kolářová na čtvrtém místě, Martina Macková na devátém místě a Mecelová Šárka na místě jedenáctém.

Rozjíždějí se také další disciplíny jako běhy na šedesát metrů a skok do dálky. Trojice běžců z naší školy dobíhá do cíle šedesátimetrové trati těsně za sebou, jako šestý Jakub Varga, sedmý Tran Huy Cao a osmý v pořadí Pham Anh Duy.

Dívky Terka Coblová a Šolcová Veronika doběhly jako třetí a o pár příček dál doběhla na osmém místě Adélka Marešová. K Verče a Adélce se pak připojila Lucka Kvapilová, aby s nimi mohla bojovat o umístění v běhu na 300 metrů. Děvčata obsadila páté, šesté a deváté místo. 300 metrů také běžela trojice chlapců Tran Huy Cao, Vít Votava a Ladislav Krpálek v tomto pořadí obsadili čtvrté, páté a osmé místo.

Běhům však konec nebyl a začalo se startovat na 800metrové trati. Danča Mísařová dobíhala čtvrtá, Eliška Radová pátá a jedenáctá doběhla Adélka Marešová. Chlapci běželi trať kilometrovou, na níž Míra Veselý předvedl skvělý konec, který ho dostal na místo čtvrté, v těsném závěsu doběhl za Mírou Honza Kukučka a o pár chvilek později i Jiří Martinka jako desátý.

Do mokrého písku na pátém místě ve skoku do dálky přistála Danča Mísařová, na osmém Lucka Kvapilová a za nimi na desáté místo skočila Eliška Radová. Písek v tretrách měli také chlapci: Jan Kukučka sedmé místo, Víťa Votava osmé a desáté místo obsadil Pham Anh Duy.

Ke konci dopoledne se začaly běhat štafety, někteří z nás už přes dvě hodiny mrzli na tribuně a tak jsme si přáli, aby běžci běhali co nejrychleji. Přes dlouhé organizační prostoje se konečně dostalo na štafetový kolík. Za každou školu běžely čtyři skupiny, běžec předával kolík po šedesáti metrech a celé štafetové družstvo tvořili čtyři lidé. Do cíle se naše škola dostala jednou na pátém, dvakrát na šestém a jednou na sedmém místě.

Celkově se naše škola bodově umístila na třetí příčce. Po skončení závěrečného vyhlášení mohli někteří atletičtí nanuci odjet do školy na buchtičky se šódo, avšak někteří odvážlivci z řad chlapců zůstali ve Varnsdorfu, aby v dresu naší školy mohli reprezentovat školu počtem nakopaných gólů, avšak nepříznivé počasí se drželo i nad fotbalovým hřištěm a tak se chlapci dokopali na páté místo.

Zase jsme se více sblížili, víc promrzli, víc najedli, víc se nezúčastnili vyučování, prosmrkali víc kapesníku, ale také se naštěstí nikomu nic nestalo a tak jsme mohli ve Varnsdorfu zanechat stopu, že na gymnáziu v Rumburku se sportu nebojíme … a ani počasí.

Týna Kolářová (4.A)

Tým děvčat – atletika

Tereza Coblová (2.A), Eliška Radová (3.A), Veronika Šolcová (3.A), Adéla Marešová (3.A), Daniela Mísařová (4.A), Šárka Mecelová (4.A), Martina Macková (4.A), Kristýna Kolářová (4.A), Lucie Kvapilová (4.A)

Tým chlapců – atletika

Pham Anh Duy (2.A), Krpálek Ladislav (3.A), Hung Anh Kukučka (3.A), Jiří Martinka (3.A), Miroslav Veselý (4.A), Tran Huy Cao (4.A), Vít Votava (4.A), Antonín Jeřábek (4.A), Jakub Tomáš Varga (4.A)

Tým chlapců – fotbal           

Jakub Černý (2.A), Pham Anh Duy (2.A), Jan Purnoch (3.A), Damián Horák (3.A), Hung Anh kukučka (3.A), Ladislav Krpálek (3.A), Ondřej Tichý (3.A), Michal Podskalský (4.A), Jakub Tomáš Varga (4.A), Jakub Zahejský (4.A), Tran Huy Cao (4.A)

Podobné příspěvky: