GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Je to tady! Postupujeme do kraje!

Nesnesitelně brzy ráno a v silném mrazu vyrazil ve středu 11. 1. 2017 tým děvčat z vyššího gymnázia vlakem směr Děčín vstříc historickému postupu do krajského kola ve florbalovém turnaji.
Dorazit na sraz v 5.55 na nádraží v Rumburku, zvlášť pokud jste ze Šluknova, Varnsdorfu nebo z Dolního Podluží není nic příjemného, ale i tak si florbalové družstvo gymnazistek uchovalo dobrou náladu a do Děčína, kde se konalo okresní kolo ve florbalu, dorazilo připravené a namotivované turnaj vyhrát.
Hned na úvod nás čekal nejtěžší soupeř – tým Evropské obchodní akademie Děčín. Zápas byl hodně náročný, ale hrálo se fér a bez zbytečných faulů. Bohužel první gól padl do naší branky. Děvčata se ale nevzdávala a nakonec vybojovala vítězství 2:1.
Dalším soupeřem bylo družstvo Gymnázia Děčín. V úvodu se zdálo, že zápas bude velmi vyrovnaný, dokonce jsme opět dostaly jako první gól. Nakonec jsme ale zvítězily 8:2 a celkové skóre vůbec neukazuje, jak kvalitního soupeře jsme měly.
Poslední zápas proběhl s hráčkami ze školy s velmi dlouhou zkratkou VOŠ a SPŠSaD Děčín. Zarputilost a v závěru i silná agresivita žákyň této školy už nic nezměnila na naší herní převaze a výsledek zápasu 6:0 jen potvrdil celkovou dominaci týmu Gymnázia Rumburk.
Vítězství v turnaji a první postup do krajského kola od chvíle, kdy se na gymnáziu začal hrát florbal, je završením dlouhého úsilí  našich žákyň, z nichž většina začínala v kroužku florbalu na nižším gymnáziu a poté začala hrát i v klubu FBC Šluknovsko Česká Lípa. V Rumburku je klub známý spíš pod názvem Letci Rumburk a byl založen v nedávné době nyní již bývalými žáky gymnázia.
Nadšení z výsledků v turnaji a odhodlání předvést v krajském kole co nejlepší výkon provázelo celou zpáteční cestu. Nezbývá tedy než pogratulovat a popřát děvčatům ještě spoustu takto úspěšných turnajů.

Kamila Veselá

Tým Gymnázia Rumburk
Kateřina Sedláčková, Tran Thanh Phuong, Sabina Krákorová (všechny 5. A), Kristýna Vaňková, Aneta Šmejcová, Anna Nguyenová, Dana Čurgaliová, (všechny 6. A), Karolína Veselá (7. A)

Podobné příspěvky:

Florbal ukončil Podzimní hry

Turnaj ve florbalu zakončil v pondělí 9. 12. 2019 letošní ročník Podzimních her. Těchto her se účastní žáci varnsdorfských základních škol, Gymnázia Varnsdorf a Gymnázia Rumburk.

Více informací »