GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

300: Marie Terezie

29_001

Třísetleté výročí narození Marie Terezie. Přesně to bylo nosným tématem letošního okresního kola dějepisné olympiády v Děčíně v úterý 17. ledna 2017. Z našeho gymnázia se této akce účastnili dva studenti kvarty Nguyen Huu Quy a Kristýna Kolářová, kteří si vybojovali postupová místa ve školním kole.

Ačkoli bylo vzhledem k brzkému zahájení akce nutné vyjíždět z Rumburku již v půl sedmé ráno, tak oba naši účastníci ukazovali hned od začátku svoji touhu získat co nejlepší umístění například tím, že ještě během cesty do Děčína si opakovali své znalosti o Marii Terezii a 18. století. Toto jejich snažení se náležitě vyplatilo, protože si s testem skládajícím se z dvaceti devíti otázek, na který měli devadesát minut času, poradili na výbornou. Kristýna Kolářová se se ziskem 75,5 bodu umístila na celkovém třetím místě a Nguyen Huu Quy obsadil příčku dokonce první se ziskem 79 bodů ze 100 možných.

Díky těmto výsledkům se oba naši studenti nominovali do krajského kola, které se uskuteční 21. března 2017 v Ústí nad Labem. Popřejme jim tedy hodně štěstí i v dalších bojích a poděkujme za výbornou reprezentaci školy i sebe samých.

Mgr. Marek Simandl

Podobné příspěvky: