GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Krajská účast přinesla stříbro

V úterý 24. 1. 2017 jsme se my, děvčata z vyššího gymplu, poprvé v historii zúčastnila krajského kola ve florbalu. A dosáhly jsme úspěchu v podobě stříbrného poháru.

Vstát brzy ráno a stihnout vlak v pět hodin je náročný úkol sám o sobě. Jet s ním až do Teplic a po zledovatělých chodnících se doklouzat přes půl města až ke sportovní hale by vám na jihu vyneslo pověst šílence. Ale zvládnout tohle všechno, a ještě k tomu v plné polní s florbalkou a výstrojí na zádech, připraveni se honit až do posledního dechu za míčkem, který je navíc děravý, to dokáží jenom gymplačky.
Postup do krajského kola vítězstvím v okresu byl pro nás doslova splněný sen, na který jsme čekaly od prvního turnaje v barvách gymnázia. Věděly jsme, že budeme čelit silným soupeřkám v podobě ligových hráček, a že i jediná výhra by byla mnohem víc, než se od nás očekává. První zápas ve skupině proti družstvu Kadaně nám přinesl prohru 1:0, ale taká nám ukázal, že dokážeme držet krok. Ve hře s týmem Gymnázia Teplice jsme nezaváhaly a výhrou 2:0 jsme si zajistily postup do čtvrtfinále z druhého místa.
Tam na nás čekal tým Průmyslové školy Teplice. Zápas byl nerozhodný až do konce, během času 2x 6 min nepadla ani jedna branka.  Následovalo tří minutové prodloužení, které se ovšem vyvíjelo naprosto stejně a část našeho týmu se začala připravovat na nájezdy. Jenže pak přišla dvacátá sekunda před koncem a gól do branky soupeře. Byly jsme v semifinále.
Druhou skupinu vyhrál tým děvčat z Mostu, které  turnajem procházely až do semifinále bez zaváhání. Avšak než se stačily vzpamatovat po začátečním písknutí, měly v bráně míček a my vedení 1:0. Do konce hracího času pak hřiště připomínalo spíše bitvu o Helmův žleb, avšak obránci nepustili žádného nepřítele do brány.
A tak se stalo, že tým gymnázia měl najednou před sebou jediného soupeře. Nebyl to nikdo jiný než suverén turnaje, tým Kadaně. Zápas se vyvíjel podobně, jako na začátku a my jsme prohrávali 2:0. Ale ještě jsme se nechtěly vzdát, a tak jsme celkový stav snížily aspoň na 2:1. Potom nám již nic nestálo v cestě veselým oslavám našeho úspěchu.
Nutno dodat, že týmy, se kterými jsme se na turnaji utkaly, byly kvalitní a šlo o nesmírně vyrovnané zápasy. Mohly jsme skončit třetí a stejně tak taky poslední, no a nakonec jsme skončily na neskutečném druhém místě. Prsty v tom mělo trochu i herní štěstí, které v našem případě bylo podpořeno tvrdou prací. Za naším úspěchem samozřejmě také stojí i obětavost našich tělocvikářů, kteří florbal na škole podporují a v jejich volném čase s námi na soutěže jezdí, nebo pokud jsou na lyžáku, telefonují po každém turnajovém zápase.
Jak to tak v životě bývá, příliš dlouho jsme se z výsledků radovat nemohly. Mladší holky čekal už v pátek další náročný turnaj a mě hned ve středu písemka z deskriptivy. Avšak zážitek, jako krajské kolo, je nade všechny axonometrické průměty!

Za úspěchem stály: Týna, Kája, Anička, Anet, Dáda, Sabča, Káťa, Terka a Kája

Kája Veselá (7. A)

Podobné příspěvky: