GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Forbalistky vybojovaly postup do národního finále

 

V pátek 27. 1. jsme už podruhé v tomto týdnu vyrazily na florbalový turnaj, tentokrát do krajského kola Florbal Challenge 2017, což je nová soutěž jen pro první a druhé ročníky středních škol. Stejně jako v úterý, jsme jely do Teplic a již v 6:04 jsme vyjížděly z rumburského nádraží. Není tedy divu, že celá cesta vlakem byla tak trochu unavená. Poté, co jsme se ve vlaku prospaly a probraly naše očekávání, jsme se již známou cestou a po svých, dopravily do teplické sportovní haly. Tam už na nás čekaly soupeřky a nám nezbývalo než se odhodlaně pustit do hry a vybojovat postup do národního kola. A tak jsme se převlékly do obřích tmavomodrých dresů, které nám všem očividně přinášejí štěstí a sprintovaly jsme na první zápas, ve kterém jsme se utkaly s naší oblíbenou Bratislavskou z Varnsdorfu. Už jsme spolu několikrát hrály na různých turnajích a skóre bývá obvykle velmi vyrovnané. A výjimkou nebyl ani tento zápas, který i přes veškerou snahu obou týmů, skončil nerozhodně stavem 2:2, i když jsme měly výhru na dosah ruky, vyrovnávacímu gólu jsme bohužel již zabránit nedokázaly.

Další zápas jsme hrály o čtvrt hodinky později, takže jsme si mohly alespoň trochu oddychnout, což jsme opravdu potřebovaly, protože některé z nás ani neměly možnost vystřídat a zápasy byly dlouhé 2×10 minut. Tentokrát jsme hrály s Lovosicemi, které jsme nakonec porazily 8:0, a to i přes to, že nám ze začátku štěstí příliš nepřálo a míček lítal kamkoliv, jen ne do brány.

Poslední zápas měl rozhodnout o tom, zda si domů hrdě povezeme zlaté medaile. Florbalistky z Mostu nebyly nejlehčím soupeřem, ale my jsme hrály jak nejlépe umíme a naštěstí to stačilo. Vyhrály jsme 3:0. Radost a nadšení jsme nehodlaly nijak skrývat a to, že se nám dojetím zaslzely oči také není žádným tajemstvím. Postup do národního finále je naším největším úspěchem a zároveň odměnou za léta trénování.

Tímto bych chtěla poděkovat jednak paní učitelce Veselé za velikou podporu a i za to, že nás k florbalu přivedla, alespoň mě určitě. Náš dík si zaslouží i pan Winter, který s námi, jako vždy dobře naladěný, jel na oba tyto turnaje. Ale nejvíc bych chtěla poděkovat všem mým holkám za to, jak se dokážeme navzájem podpořit a jak při sobě stojíme v dobrém i ve zlém už od našich prvních florbalových krůčků. Tehdy by nás ani ve snu nenapadlo, že si jednou pojedeme společně zahrát až do našeho hlavního města.

Tak tedy vzhůru do Prahy!

Aneta Šmejcová

Tým:

Eliška Radová (3.A), Kateřina Sedláčková, Tran Thanh Phuong, Sabina Krákorová (všechny 5. A), Kristýna Vaňková, Aneta Šmejcová, Anna Nguyenová, Kája Houdková, (všechny 6. A)

Podobné příspěvky:

Florbal ukončil Podzimní hry

Turnaj ve florbalu zakončil v pondělí 9. 12. 2019 letošní ročník Podzimních her. Těchto her se účastní žáci varnsdorfských základních škol, Gymnázia Varnsdorf a Gymnázia Rumburk.

Více informací »