GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Do posledního dechu

Odřená kolena, modřiny, podvrtnutý kotník nebo naražené prsty, to vše musela vydržet děvčata z nižšího gymnázia, která vyrazila na Florbalovou ligu – turnaj mezi základními školami děčínského okresu. Florbal je tvrdá hra a často je v něm potřeba bojovat až do posledního dechu.

Ale od začátku. Vyrazily jsme v úterý 21. 3. jako obvykle velmi brzy ráno. Autobus nám odjížděl z Bytexu už v 6.27, přesto na dívkách nebyla znát žádná ospalost a naopak z nich čišelo nadšení a elán.

Po krátkém rozcvičení  v tělocvičně ZŠ Tyršova Děčín nás čekala velmi silná ZŠ Chřibská. Soupeř je to obávaný a děvčata s ním sehrála velmi vyrovnanou partii. Bohužel jeden nešťastný gól, který padl do naší branky, znamenal prohru 0:1.

Dalším soupeřem byl domácí tým ZŠ Tyršova. „Tyršovka“ letos postavila do turnaje týmy dva a nás nyní čekalo slabší „béčko“, což byla děvčata pouze ze 6. a 7. třídy. Zažily jsme tak historický okamžik, kdy jsme poprvé porazily žákyně této školy 1:0. Vystřízlivění přišlo ovšem velmi rychle. Hned následující soupeř byl ZŠ Tyršova „áčko“, který nám vysokou porážkou 1:7 potvrdil, že je stále tím týmem, který zaslouženě vítězí na všech turnajích v posledních letech.

Naše hráčky si ani nestihly pořádně odpočinout a po krátké době následoval zápas se ZŠ Markvartice. Ta sice nepředváděla na turnaji nejlepší výkony, ale s námi se jí podařilo remizovat 1:1. Mrzelo nás to o to více, že na hřišti jsme většinou měly převahu my. Vše si děvčata vynahradila v následujícím zápase. Varnsdorfskou ZŠ náměstí přestřílela po nádherném výkonu 3:0.

Poslední zápas nás čekala ZŠ Kamenická Děčín, která do té doby neprohrála jediný zápas. Roli favorita potvrdila, a i když naše žákyně bojovaly srdnatě, nakonec prohrály 1:3.

Celkové 4. místo je třeba považovat za úspěch, protože kvalita zúčastněných týmů je stále vysoká a s výjimkou ZŠ Tyršova hrajeme se všemi ostatními velmi vyrovnané zápasy. Navíc základ našeho týmu tvoří žákyně tercie, které budou ve stejné kategorii hrát i v příštím školním roce, a pokud vydrží se svým nasazením, můžeme od nich očekávat výborné výsledky.

Celý turnaj byl velmi vyčerpávající. Naše hráčky musely během jednoho dopoledne odehrát  šest náročných zápasů v délce 12 minut. Přesto během celé doby neztratily dobrou náladu a zápal do hry. I z tohoto důvodu je pro mne vždy potěšením jezdit s nimi na soutěže a těším se, až zase vyrazíme příště.

Kamila Veselá

Účastnice turnaje:

Sára Müllerová (4. A), Adéla Pavlíčková, Veronika Šolcová, Petra Krištofová, Nikola Křenková, Adéla Marešová, Martina Hermanová, Eliška Radová (všechny 3. A), Ema Kaštánková (2. A)

 

Podobné příspěvky:

Florbal ukončil Podzimní hry

Turnaj ve florbalu zakončil v pondělí 9. 12. 2019 letošní ročník Podzimních her. Těchto her se účastní žáci varnsdorfských základních škol, Gymnázia Varnsdorf a Gymnázia Rumburk.

Více informací »