Medailové žně byly ukončeny

49_001

Po výborném výsledku v Děčíně, jsme v krajském kole na úspěch nenavázali. Vydali jsme se do našeho krajského města už v šest hodin ráno, ale dnes jsme jeli vlakem. Nálada byla výborná, protože po včerejším zisku medailí jsme si o dost více věřili. Dokonce jsme jeli vlakem s kabinkami, což mi strašně moc připomínalo Harryho Pottera. Do tělocvičny, kde se měla odehrát naše skupina, jsme přijeli na čas. Mysleli jsme si, že to tu bude určitě lépe zorganizované než v Děčíně, ale mýlili jsme se. Prezentace týmů proběhla v době, kdy se měl už hrát první zápas a rozhodčí ještě stále nikde. Po pár minutách čekání došlo na zahájení prvního zápasu. My jsme nedočkavě koukali na soupeře, abychom zjistili, jestli hrají lépe než my. Hned při pohledu na tým Ústí nad Labem bylo jasné, že pět nasazených hráčů hraje v nějaké lize, protože sehranost týmu byla až k neuvěření. Nastal náš první zápas. Ze začátku to bylo moc vyrovnané, ale potom jsme o výhru nad tímto týmem přišli, a to především kvůli výrokům rozhodčího. Byl jsem moc rád za to, že se nás pan učitel Kvíz zastal a prohodil pár slov s rozhodčím, který si asi spletl pískání basketbalového zápasu s pískáním na vlakovém nádraží. V šatně i přes porážku panovala uvolněná nálada. Další zápas jsme vyhráli, a tak tu byla ještě šance na postup. Porazit tým Ústí nad Labem, a nebo  čekat na výsledek zápasu Teplice – Louny. I když jsme zápas s Ústím dobře rozehráli a chvilkami jsme i vedli, tak ve druhém poločase přišla pestřejší hra od soupeřů a zápas minutu před koncem byl už rozhodnut. Zápas Teplice – Louny začal pro nás špatně, protože jsme potřebovali výhru Teplic  nad Louny o 3 body a Louny vedli na začátku o 8 bodů a svůj náskok pořád zvyšovali. Zápas jsme ani nedokoukali a šli se převlékat, abychom stihli nejbližší vlak.

Ve skupině jsme skončili na třetím místě, a tudíž první nepostupující do boje o medaile. Přesto si myslím, že i když jsme nebyli nějak extra sehraný, že jsme dosáhli pěkného úspěchu. Děkujeme, že s námi pan učitel Kvíz strávil dva dny plné basketbalu a doufám, že se příští rok do krajského kola dostaneme znovu, i když dva členové našeho týmu se nebudou moci kvůli svému věku těchto turnajů účastnit.

Jan Štefl