GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Velikonoce nad laťkou

V sobotu dopoledne 1. dubna 2017 se ve varnsdorfské sportovní hale konal již 21. ročník závodů ve skoku vysokém, které jako vždy v tomto období pořádal atletický oddíl Slovanu Varnsdorf.

Gymnázium Rumburk reprezentovalo hned několik žáků, kteří se rozhodli ve svém volnu hájit barvy školy v této náročné atletické disciplíně.

Nejmladší zástupkyní gymnázia byla Anička Kubová z primy. Byly to její první atletické závody a za své vystoupení se rozhodně nemusí stydět. Dosáhla výkonu 115 cm a v kategorii mladších žákyní obsadila 7. místo. Ve stejné kategorii soutěžily i Veronika Kozlerová a Katka Nedvídková ze sekundy. Jsou to sice též žákyně Gymnázia Rumburk, ale na této soutěži hájily barvy oddílu AC Rumburk, ve kterém trénují. Katka obsadila výkonem 120 cm 3. místo  a Veronika za 125 cm získala dokonce místo 2.

V další kategorii nás reprezentovala Vanesska Krákorová. Ta je sice též ze sekundy, ale svým ročníkem narození již spadá mezi starší žákyně. Po bojovném výkonu dosáhla výšky 115 cm a obsadila 7. místo. Mezi juniorkami se na stupně vítězů prosadila její sestra Sabina Krákorová z kvinty, která se 125 cm byla celkově 3.

Nejzajímavější výkony ale zřejmě převáděl Lukáš Hrneček ze septimy. Byť v této disciplíně nemá příliš zkušeností, dařilo se mu překonávat jednu výšku za druhou a nakonec zůstal v soutěži úplně samotný a výkonem 170 cm obsadil zasloužené 1. místo. Musel to být pro něho jistě příjemný zážitek, když ho k posledním pokusům roztleskávala celá sportovní hala.

Soutěž probíhala ve velmi příjemné atmosféře a doufám, že naši žáci nelitovali, že se místo volného dopoledne vypravili do Varnsdorfu sbírat závodnické zkušenosti. Za své předvedené výkony a vzornou reprezentaci školy si rozhodně zaslouží poděkování.

Kamila Veselá

Podobné příspěvky:

Florbal ukončil Podzimní hry

Turnaj ve florbalu zakončil v pondělí 9. 12. 2019 letošní ročník Podzimních her. Těchto her se účastní žáci varnsdorfských základních škol, Gymnázia Varnsdorf a Gymnázia Rumburk.

Více informací »