„Šluknovský výběžek, mám ho rád.“

62_001

Ve čtvrtek 27. 4. 2017 pořádala ZŠ a MŠ Krásná Lípa ve spolupráci se Schrödingerovým institutem první ročník Dětské konference, které jsme se s naším projektem zúčastnily. Již od ledna se já (Katka Nedvídková) s mými spolužačkami (Veronika Kozlerová, Ema Kaštánková, Jolana Šmejcová, Erika Merkoutová) zúčastníme čtyřměsíční mezinárodní soutěže Pohár vědy-POLARIS 2017. Soutěž spočívá v tom, že každý měsíc dostaneme za úkol splnit 3 cvičení (Kreativita, Teorie, Praxe) týkající se vědy a do posledního dne daného měsíce ji odeslat. Nás tato soutěž velmi baví a naše paní učitelky napadlo, že by bylo fajn si zde zkusit prezentovat naši účast v Poháru. Nato jsme vytvořily prezentaci a text k ní a připravily pokus „Jak rozbít láhev?“, který jsme tam předvedly. Na konferenci jsme se těšily, ale i trochu bály, že se nám něco nepovede či něco pokazíme. Nakonec jsme vše dobře zvládly a i pokus se vydařil. Trošku nás potrápila prezentace, která byla vytvořena v jiném prohlížeči, než který měli pořadatelé, ale i tak si myslím, že jsme to skvěle zvládly. Za odměnu jsme dostali upomínkové předměty a hned na místě poukázky na dezert, pití a bagetu. Tato „exkurze“ se nám velmi líbila a doufám, že se jí zúčastníme i příští rok. A v neposlední řadě chci moc poděkovat holkám z týmu, protože bez Vás bych to nezvládla a naší úžasné paní učitelce, která nám s projektem ohromně pomáhala a nebýt jí, ani o Polarisu nevíme. Vědě zdar!

Katka Nedvídková, 2.A