GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Studenti doveslovali až na mistrovství Evropy

 

Ve čtvrtek 25. 5. jelo 24 studentů, vybraných pány učiteli Hockem a Winterem reprezentovat Gymnázium Rumburk na soutěži pro školy v Ústeckém kraji v rámci Mistrovství Evropy ve veslování. Soutěžilo se na veslařských trenažérech v osmičlenných týmech formou štafety.

   Naše výprava vyjela po třetí vyučovací hodině autobusem do Račic, které letos tuto sportovní událost hostí na zmodernizované Labe Areně. Na závody ve veslařských trenažerech dohlížel náš slavný bývalý reprezentant a stříbrný medailista z OH v Barceloně Václav Chalupa. Samotné veslování ještě doprovázely střelecké soutěže z paintballové pistole a laserové pušky. Poté jsme již začali soutěžit v samotném veslování a po urputných a vyrovnaných bojích dva ze tří našich týmů skončily na třetím místě. Nutno podotknout že jedna z posádek dokonce sahala po vítězství, ovšem v tom nejdůležitějším momentě nás zradila technika. Putovní pohár pro celkového vítěze si nakonec odvezli studenti z Teplic, ale památeční medaili dostali všichni zúčastnění.
   Vrcholem dne mělo být slavnostní zahájení ME i s představením všech zúčastněných zemí, kterého se přímo zúčastnili čtyři naši studenti nesoucí při vlajkovém průvodu názvy zemí. Následovala vystoupení mažoretkového souboru doprovázeného orchestrem ze Štětí, parkourového představení a bubenické skupiny.
   Rozhodně bylo velmi zajímavé nahlédnout do dějiště Mistrovství Evropy, které se po 56 letech koná na našem území. Šťastnějším z nás se dokonce podařilo získat fotku s některým z našich nebo cizích reprezentantů. Celý areál kolem dvoukilometrového kanálu je vystavěný na pěkném klidném místě, zhruba kilometr od řeky Labe a i díky čtvrteční akci udělal skvělou reklamu sportu, ve kterém se můžeme se šestnácti olympijskými medailemi řadit mezi úspěšné země. Zatím ještě nevíme, zda nám to na tomto mistrovství opět „cinkne“, ale rozhodně budeme fandit všem našim posádkám, které se zde zúčastní.
David Zíma

Podobné příspěvky:

Florbal ukončil Podzimní hry

Turnaj ve florbalu zakončil v pondělí 9. 12. 2019 letošní ročník Podzimních her. Těchto her se účastní žáci varnsdorfských základních škol, Gymnázia Varnsdorf a Gymnázia Rumburk.

Více informací »