GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

Přestřihávání pásky za účasti „gymplu“

Součástí slavnostního otevření zrekonstruovaného atletického stadionu v Rumburku, které proběhlo 12. června, byly i atletické závody. Žáci Gymnázia Rumburk rozhodně nemohli při takové akci chybět, a tak se téměř čtyřicet gymnazistů vydalo v parném odpoledni běhat a skákat, aby si co nejvíce užili nejen závodění, ale i bohatý program, který organizátoři připravili.

Závodilo se ve skoku vysokém a dalekém, házelo se oštěpem a běhali tratě délky 60 m, 100 m, 300 m, 400 m a 1 000 m. Všichni účastníci závodů získali od organizátorů barevná trička s názvem své školy, a tak žáci gymnázia s tričky světle modré barvy byli snadno rozeznatelní i z dálky.

Kdo se po závodech zdržel o něco déle měl příležitost setkat se s našimi významnými sportovci, kteří byli pozváni. Například s vítězkou Mistrovství světa ve vrhu koulí Helenu Fibingerovou nebo s držitelkou bronzové medaile z Mistrovství Evropy Anežkou Drahotovou.

Žáci si celou akci rozhodně užili, a třeba se i někteří rozhodnout v budoucnu atletice dále věnovat.

Kamila Veselá, Stanislav Hocko

Podobné příspěvky:

Florbal ukončil Podzimní hry

Turnaj ve florbalu zakončil v pondělí 9. 12. 2019 letošní ročník Podzimních her. Těchto her se účastní žáci varnsdorfských základních škol, Gymnázia Varnsdorf a Gymnázia Rumburk.

Více informací »