GymBreak.cz

Školní televize Gymnázia Rumburk

„I MOG DI“ , ANEB NEZAPOMENUTELNÝ TÝDEN V BAVORSKU

Dne 20. 5. 2017 se skupina studentů z kvarty a prvních ročníků v rámci druhé části studentské výměny vydala na dlouhou cestu autobusem do bavorského města Sulzbach-Rosenberg.
Odjížděli jsme v 10 hodin ráno od rumburského gymnázia, zvládli šesti hodinovou cestu a hned po příjezdu jsme se rozloučili s učiteli a jeli se ubytovat do rodin. Každá byla jiná, ale všechny nás vřele přivítaly. Po seznámení se všemi členy rodiny nás čekalo společné grilování, procházka na zmrzlinu a sledování krásného západu slunce z místního zámku.
V neděli ráno se někteří z nás setkali na tzv. Weißwurst – Frühstück, která se skládala z bílých klobás a preclíku. Najedli jsme se, dorazili i ostatní a do večera jsme měli menší Gartenparty, na které jsme se všichni přejedli duhového dortu a rodinných pizz.
V pondělí ráno jsme se vydali do školy, kde nás čekala prohlídka budovy a areálu gymnázia. Později jsme se vydali na exkurzi do továrny na výrobu reklamních předmětů, měli oběd ve škole, přivítání starostou na radnici a odpolední party u Lisy. Tady se konali neoficiální závody na dětských traktůrkách, nebyl vítěz, ale zúčastnění si to moc užili.
V úterý byla na programu návštěva Norimberka, kde jsme si nejdříve prohlédli Reichsparteitagsgelände a zopakovali si zde historii nacismu a 2. světové války. Odpoledne jsme měli sraz v místním metru, kterým jsme jeli do norimberské opery. Tady jsme ovšem neviděli žádné představení, ale dozvěděli jsme se něco o tom, jak se připravuje. Navštívili jsme kostymérnu, maskérnu a stáli i na hlavním pódiu. Později jsme se vlakem vrátili do Sulzbachu. Tady se někteří z nás vydali ochutnat německý kebab a opět sledovat západ slunce z místního zámku.
Ve středu nás čekala dlouhá cesta autobusem do Mnichova, kde jsme navštívili Haus des deutschen Ostens, poté co jsme si poslechli vyprávění o osudech odsunutých Němců, jsme šli podél řeky Isar do centra. Mnichov je krásné město s pohodovou atmosférou a určitě stojí za návštěvu.
Ve čtvrtek byl svátek, a proto se nešlo do školy. Většinu z nás čekal výlet na Monte Kaolino , kde jsme si sjeli bobovou dráhu a vylezli na písečnou horu. Večer jsme vyrazili na tradiční bavorskou pouť.
V pátek ráno jsme se sešli ve škole. Celé dopoledne jsme pracovali na společných foto-projektech a kreslili naše monogramy na školní zeď. Odpoledne měl každý vlastní program a večer jsme jeli do městečka Neukirchen. Tady jsme představili výsledky našich projektů a užili si poslední společný večer.
Sobotní ráno bylo smutné, protože nás čekal odjezd domů. Před školou jsme se s brekem rozloučili, předali kytičky našim německým rodičům a odjeli domů.
Celá studentská výměna se nám moc líbila. Skvělí lidé, bezva program, zajímavý projekt! Rozhodně se chceme vídat i nadále. Všem to doporučujeme vyzkoušet, protože poznáte nové kamarády a zažijete opravdu hodně zábavy.

Šárka Mecelová a Kateřina Michelová, 4.A

Podobné příspěvky:

Vítězná fotka z Berlína

V lednu jsme vyhlásili druhé kolo soutěže o nejlepší fotku z Berlína. První kolo proběhlo již během listopadového Dne otevřených dveří. Hlasování se tentokrát zúčastnilo celkem 150

Více informací »